BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“BURSA’DA DEĞERLERİMLE BÜYÜYORUM PROJESİ” ETKİNLİKLERLE DEVAM EDİYOR

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tüm ilçelerde yürüttüğü “Bursa’da Değerlerimle Büyüyorum Projesi” etkinliklerle devam ediyor.
“BURSA’DA DEĞERLERİMLE BÜYÜYORUM PROJESİ” ETKİNLİKLERLE DEVAM EDİYOR

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tüm ilçelerde yürüttüğü “Bursa’da Değerlerimle Büyüyorum Projesi” etkinliklerle devam ediyor. Ataevler Anaokulu, proje kapsamında Bursa’nın Fethi’nin 689.Yılının kutlandığı bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinliklere Milli Eğitim ve belediye yöneticilerinin yanı sıra vatandaşlar ve öğrenciler ilgi gösterdi.

Protokolün, okul bahçesinde Bursa’nın yöresel kıyafetleri ile karşılanmasının ardından, Büyükşehir Belediyesi Mehteran Ekibi sunumuyla başlayan etkinlik, Kılıç Kalkan Ekibi gösterileri ile devam etti. Okul sergi alanında veli ve öğrencilerin hazırladığı Bursa’nın değerlerini yansıtan üç boyutlu çalışmalar, koza, ipek, çini, kestane şekeri, zeytin, otomotiv, tekstil vb. çalışmalar sergilenirken Bursa’nın yöresel yemeklerinin yanı sıra, Bursa’nın özel kebabı İskender’in tanıtıldığı stant özel bir koleksiyon ile temsil edildi, kurulan müzenin ürünleri sergilendi. Öğretmenler tarafından ebru sanatı çalışmaları ebru standında tanıtılıp konuklara gösterildi. Bursa tanıtım filmi izletildi.

Ataevler Anaokulu Müdürü Meral Bayar, proje tabanlı çalışmalara önem veren bir okul ve ekip olarak bu sene de “Bursa da Değerlerimle Büyüyorum’’ projesini okullarında öğretmen, öğrenci ve velilerinin katkıları ile etkin bir şekilde yürüttüklerini anlattı. Öğrencileri ve Velileri ile el ele Bursa’nın çeşitli değerlerine geziler düzenlediklerini, çocuklara Bursa’nın değerlerini tanıtmayı ilke edindiklerini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız da, “Bursa’da Değerlerimle Büyüyorum Projesi”ni tüm okullarda yapılan çeşitli etkinliklerle uyguladıklarına değindi.

Öğrencilerin sergiledikleri Bursa Yöresi Halk Oyunları gösterisi ve Karagöz-Hacivat gösterilerinin ardından, okuldaki Baba Destek Eğitim Programı’nı başarı ile bitiren velilere belgeleri sunuldu.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.