BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADALET BAKANI BEKİR BOZDAĞ BURSA'DA HAMİTLER TOKİ MTAL'Yİ ZİYARET ETTİ

ADALET BAKANI BEKİR BOZDAĞ BURSA'DA HAMİTLER TOKİ MTAL'Yİ ZİYARET ETTİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bursa'da Hamitler TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçeği aratmayan mahkeme salonuna misafir oldu. Bozdağ, öğrencileri tebrik ederek hukukçu olmaları tavsiyesinde bulundu. Okul ziyaretine ayrıca Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ve davetliler katıldı.

Bir dizi çalışma için Bursa'da bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hamitler TOKİ MTAL'yi ziyaret etti. Öğrencilerle bir araya gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve beraberindekiler, okulun uygulama atölyesinde öğrenciler tarafından canlandırılan temsili duruşmayı izledi. Gerçeği aratmayan duruşmayı dikkatle izleyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ canlandırmanın ardından öğrencileri tebrik etti.

Duruşma bitiminde öğrencilerle bir süre sohbet eden Bakan Bozdağ, "Okullarımızda adalet ve hukuk eğitiminin desteklenmesine büyük önem veriyoruz. Adalet Bakanı olarak Bursa'da hukuk eğitimine ilgi gösterilmesinden dolayı memnuniyet duydum. Hamitler TOKİ MTAL'nin başarısını tüm Türkiye görsün diye buraya gelmek istedim. Öncelikle öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Buradaki mizansen gerçekten çok güzeldi ve beni etkiledi. Bugün burada olan öğrencileri gelecekte hakim ve savcı olarak göreceğiz. Ben şimdiden sizleri mesleğe davet ediyorum, hem de hukukçu bir büyüğünüz olarak sizlere tavsiye ediyorum." dedi.

Daha sonra okulun öğrencileriyle bir araya gelen Bakan Bozdağ ve beraberindekiler;  okulda bulunan Radyo-Televizyon bölümünü ziyaret etti.

04-11-202204-11-202204-11-202204-11-202204-11-202204-11-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.