BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“AFET ve ACİL DURUM EĞİTİMİ HAYAT KURTARIR”

“AFET ve ACİL DURUM EĞİTİMİ HAYAT KURTARIR”

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü,  1-7 Mart Deprem Haftasında afet eğitimi hakkında toplumsal bilinci artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Bursa Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Yıldırım Karapınar İlkokulu,  Osmangazi Şehit Jandarma Er Halim Çimen İlkokulu ve Nilüfer Hüsnü Züber İlkokulu’nun Okul Tabanlı Afet Eğitim formatörleri ve öğretmenlerince bir alışveriş merkezinde afet eğitim istasyonları oluşturuldu.

Öğrenciler ve halkın yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerde Afet Bilinçlenme Yolu,  Yangın Eğitim İstasyonu, Afet ve Acil Durumlarda Güvenli Davranışlar, İlkyardım, Yaralı Taşıma, Bina Salınım Modeli,  Eşyaların sabitlenmesi modeli gibi birçok alanda kurulan istasyonlarda; Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı Yetkililileri, Jica Derneği Üyeleri ve ilgili kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarınca uygulamalı eğitimler verildi. Ayrıca etkinlik kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından okullarda öğrencilerin acil durumlarda ne yapması gerektiği ile ilgili eğitimler verilmesi planlanıyor.

03-03-201603-03-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.