BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'AZERBAYCAN-TÜRKİYE ÖĞRETMENLERİNİN YAZ OKULU PROJESİ' BURSA'DA BAŞLADI

'AZERBAYCAN-TÜRKİYE ÖĞRETMENLERİNİN YAZ OKULU PROJESİ' BURSA'DA BAŞLADI

"Azerbaycan-Türkiye Öğretmenlerinin Yaz Okulu Projesi" kapsamında Azerbaycan'da görev yapan Bakanlık temsilcileri ve genç öğretmenlerden oluşan heyet Bursa'ya geldi. Bursa'da görev yapan öğretmenlerin de katılımıyla hazırlanan proje ile öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amaçlanıyor.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Azerbaycan İnovasyon ve Dayanışma Derneği (BAİDD), Birlik Vakfı ve Azerbaycan Genç Öğretmenleri Derneği (AGMA) iş birliğiyle hazırlanan Azerbaycan-Türkiye Öğretmenlerinin Yaz Okulu Projesi, 23-30 Temmuz 2022 tarihleri arasında Bursa'da gerçekleştirilecek.

Kardeş İki Ülkenin Öğretmenleri Eğitim İçin El Ele

Proje kapsamında düzenlenen programlarla, Türk eğitim sisteminde yer alan eğitim konularının ve yöntemlerinin Azerbaycan'ı temsilen gelen ekibe aktarımının sağlanması, karşılıklı faydacılık ilkesine dayalı görüş alışverişinin yüz yüze aktarımı ve paylaşımı ile iki ülke arasında sosyal ve eğitim bağlarının güçlendirilmesine katkı sağlamak hedefleniyor.

Bursa'da görev yapan proje ekibindeki öğretmenler Azerbaycan'ı temsilen gelen heyete; Akıl ve Zekâ Oyunlarının Eğitime Entegrasyonu, Okul Dışı Öğrenme Ortamları, Psikolojik Sağlamlık, İletişim ve Beden Dili, Sınıf Yönetimi, Okul İklimi ve Kurum Kültürü gibi konularda bilgi aktarımında bulunuyor.

25-07-202225-07-202225-07-202225-07-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.