BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKAN ÖZER, FEN LİSESİ YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer; Tarih, Kültür ve Medeniyet Bilinci Semineri'nde fen lisesi yöneticileri ile bir araya geldi.
BAKAN ÖZER, FEN LİSESİ YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Millî Eğitim Bakanlığının düzenlediği okul yöneticileri seminerleri kapsamında yapılan Tarih, Kültür ve Medeniyet Bilinci Semineri, İstanbul'da başladı.   

Fen lisesi yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen seminerin açılış törenine katılan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 81 ildeki fen liselerinin yöneticileri ile bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.   

İstanbul'a yapılan eğitim yatırımlarına ilişkin bilgiler veren Özer, "Göreve geldiğimiz günden bu yana İstanbul'a verdiğimiz eğitim yatırımı bütçe tutarı, 8.9 milyar Türk Lirası. Eğer önceki dönemlerde yapılan yatırımlarla bir mukayese ederseniz en fazla yatırımın yapıldığı bir 8 aya tanıklık ediyor İstanbul... Bu, 8.9 milyarlık yatırım bütçesine İstanbul'a yapacağımız 1000 anaokulu dâhil değil. Yani 10 milyarın üzerindeki bir yatırımla İstanbul'umuzun okul öncesinden liseye kadar tüm ihtiyaçlarını inşallah, 2022 yılı sonu itibarıyla bitirmiş olacağız." dedi.

Fen liselerinin eğitim sisteminde önemli bir yeri olduğunu belirten Bakan Özer, "PISA uluslararası öğrenci başarı araştırmalarında ülkemizi başarıyla temsil eden en önemli liselerimiz, fen liseleri.  Her zaman OECD ortalamasının üstünde bir performans sergiliyorlar. Ben, siz değerli yönetici arkadaşlarımızı bu eğitim kurumlarımızda ülkemizin geleceğini inşa edecek gençleri yetiştirmedeki başarılarınızdan dolayı kutluyorum." diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayınız.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.