BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKAN ZİYA SELÇUK EĞİTİM BULUŞMALARI KAPSAMINDA BURSA'DA MESLEKTAŞLARIYLA BULUŞTU

BAKAN ZİYA SELÇUK EĞİTİM BULUŞMALARI KAPSAMINDA BURSA'DA MESLEKTAŞLARIYLA BULUŞTU

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında Bursa'da meslektaşlarıyla buluştu. 

Öğretmenler günü haftasında buluşmanın ayrı bir anlamı olduğunu ifade eden Bakan Ziya Selçuk; " Bugün bizim için birleştirici bir gün. Dayanışma günü. Böyle bir haftada öğretmen arkadaşlarımın öğretmenler gününü tekrar kutluyorum.  Tüm il ve ilçe yöneticisi arkadaşlarımıza, okul müdürü arkadaşlarımıza ve öğretmenlerimize özel olarak teşekkür etmek isterim.  Başta okul müdürleri olmak üzere idareci ve öğretmenlerimiz santim santim, metre metre bütün sahayı didik didik inceliyorlar. Gereken takipleri yapıyorlar. Bu nakışı dokuyan ve bu emekleri Türkiye ölçeğinde köy köy, kasaba kasaba, şehir şehir veren öğretmenlerimize sözü bırakmak istiyorum. Çünkü daha çok onların konuşmasını arzuluyorum." dedi.

24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger,  Kadim Başkent ve Ulu Şehir Bursa'da Bakan Selçuk'u ağırlamaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

Dülger, " Salgın sürecinde Bursa'da 40 bin 500 öğretmen ve idarecilerimizle birlikte öğrencilerimizle kenetlendik. Öğretmen arkadaşlarımız evlerini okul yaptılar; olağanüstü çaba gösterdiler ve her öğrencimizin ayrı ayrı ruhlarına dokunabildiler, hanelere misafir oldular." dedi.

Yaşanan süreçte Bakan Ziya Selçuk'un öğretmenlere ve kendilerine her daim destek ve güven hissettirdiğini ifade eden Dülger, "Bu buluşma bizim için ayrı bir motivasyon oldu. Bursa eğitim ailemizin her bir ferdi aradaki mesafenin önemli olmadığını; sevgi, arzu ve isteğin her engeli aşacağını göstererek öğrencilerle birlikte ortak hedefimiz olan muasır medeniyetler seviyesine ulaşma doğrultusunda kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burası bizde Sayın Bakanım." dedi.

"Bursa'da Eğitim Her Yerde, Öğretmenler Her Evde"

Öğretmenler odası sohbeti şeklinde samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada öğretmenler Bakan Selçuk ile sohbet etme imkânı buldu. Bursa'nın değişik ilçelerinden öğretmenlerin katıldığı bu anlamlı buluşma sosyal paylaşım uygulaması üzerinden canlı yayınlandı. Düzenlenen bu organizasyon için Bakan Selçuk'a teşekkür eden ve kendisini Bursa'ya davet eden öğretmenler programın sonunda "Bursa'da Eğitim Her Yerde, Öğretmenler Her Evde"  pankartlarıyla veda etti. 

27-11-202027-11-202027-11-202027-11-202027-11-202027-11-202027-11-202027-11-202027-11-202027-11-202027-11-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.