BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BANA AB’Yİ ANLAT YARIŞMASI BURSA İL ELEMELERİ YAPILDI

BANA AB’Yİ ANLAT YARIŞMASI BURSA İL ELEMELERİ YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün, öğrencilerin Avrupa Birliği   (AB)   hakkındaki bilgileri ve farkındalık düzeylerini artırmak amacıyla düzenlediği  “Bana AB’yi Anlat “ kısa öykü,  resim ve slogan yarışmasının Bursa il elemeleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Nevzat Gültekin’in komisyon başkanlığında İbrahim Ataman’ın koordinesinde BTSO Oğuz Kağan Köksal Salonu’nda gerçekleştirildi.

Öğrenciler il elemelerine, kısa öykü alanına 13 eser, en iyi slogan alanına 19 eser ve resim alanına 13 eserle başvuru yaptılar. Eserler jüri üyelerinin objektif değerlendirmeleri sonucunda belirlendi. Bana AB’yi Anlat Kısa Öykü Yarışmasında,  Karacabey İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Ceyda Özdemir birinci, Mustafa Kemal Paşa Lala Şahin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Emir Konuk ikinci, Karacabey İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Zülfiye Tatar üçüncü oldu. Bana AB’yi Anlat Slogan Yarışmasında,  Yıldırım Peyami Safa Ortaokulu’ndan Sena Aldemir birinci, İnegöl Özel Altın Nesil Ortaokulu’ndan Ayça Şahin ikinci ve aynı okuldan Berra Ak üçüncü oldu. Bana AB’yi Anlat Resim Yarışmasında ise Nilüfer Özel Final Okulları’ndan Beril Koraltürk birinci olurken Nilüfer İlkbahar Ortaokulu’ndan Rüveyda Nur Turan ikinci ve yine aynı okuldan Furkan Aktepe üçüncü oldu. Öğrenciler aldıkları dereceler ile Türkiye elemelerine katılacaklar.

25-03-201625-03-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.