BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLDİ

Bocce Dünya Şampiyonasında üçüncü olan öğrencileri makamında kabul eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, başarılı öğrencileri altınla ödüllendirdi.
BAŞARILI ÖĞRENCİLER ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLDİ

Bocce Dünya Şampiyonasında üçüncü olan öğrencileri makamında kabul eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, başarılı öğrencileri altınla ödüllendirdi. Başarılı öğrenciler de Sarıkaya’ya Milli Takım Forması hediye etti.

7-8 Şubat tarihlerinde Fransa´nın St Vulbas şehrinde yapılan Uluslararası Jeannot Vedrine Volo Turnuvasında, Dünya üçüncüsü olan Hasanağa Şh. P. Er Kadir Çavuşoğlu Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri Lival Koyun ve Buket Öztürk Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’yı makamında ziyaret etti. Elde ettikleri önemli başarıdan dolayı milli sporcuları kutlayan Veli Sarıkaya, başarılı öğrencileri altınla ödüllendirdi. Ziyarete Okul Müdürü Tülay Taş ile Müdür Yardımcısı Hasan Keskin de katıldı.

Gençlerin gelişiminde sporun önemine vurgu yapan Veli Sarıkaya, “Spor, çocuğun kendi yeteneklerinden haberdar olmasına ve onları başkalarının yetenekleriyle karşılaştırabilmesine fırsat verir. Çocuğun ve gencin bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimine yardımcı olur. Spor sağlığı koruma ve güçlendirme amacı taşıdığı gibi, bedensel enerjinin ve duygusal gerilimin boşaltılmasına katkıda bulunduğu için, tedavi işlevi de yüklenebilmektedir” dedi.

Son yıllarda Bursa’da yapılan spor yatırımlarına dikkat çeken Veli Sarıkaya, “Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz tarafından okullarımıza spor alanları kazandırılıyor. Bu yatırımların meyvelerini almaya başladık. Bu tesislerinde spor yapan gençlerimizin, gelecekte kentimize ve ülkemize önemli başarılar kazandıracağına inanıyorum” dedi ve başarılı öğrenciler ile emeği geçen öğretmenleri kutladı.

Uluslararası Jeannot Vedrine Bocce Volo Turnuvası 7-8 Şubat tarihlerinde toplam 8 ülkenin katılımıyla Fransa´nın St Vulbas şehrinde yapıldı. Türkiye’yi temsilen şampiyonaya katılan Hasanağa Şh. P. Er Kadir Çavuşoğlu Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri Lival Koyun ve Buket Öztürk, 15 yaş altı kategorisi Altınnokta disiplininde Dünya üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı. Başarılı öğrenciler şampiyonaya Beden Eğitimi Öğretmeni Yılmaz Güzelocak tarafından hazırlandı.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.