BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞARILI SPORCU ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde başarılı okullar ve sporcular için BTSO Oğuz Kağan Köksal Konferans Salonu’nda tören düzenlendi.
BAŞARILI SPORCU ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde başarılı okullar ve sporcular için BTSO Oğuz Kağan Köksal Konferans Salonu’nda tören düzenlendi. Programa Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin’in yanı sıra Bursa protokolü ve çok sayıda davetli katıldı.

Ulusal ve uluslararası müsabakalarda altın madalya alan olan öğrenciler ödüllendirildi.

Bursa’da 2013-2014 Eğitim sezonunda Yurt içinde ve Yurt dışında yapılan çeşitli dallarda ki müsabakalarda takım halinde veya ferdi olarak madalya alan sporcu öğrenciler, BTSO Oğuz Kağan Köksal Konferans Salonu’nda düzenlenen bir törenle ödüllerini Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun elinden aldı.

Vali Karaloğlu törende yaptığı konuşmada; “Bursa’mız okul sporlarında lisanslı sporcu sayısıyla şu anda Türkiye de bir numara. Bunu gerçekleştiren okul yöneticilerimize beden eğimi öğretmenlerimize çocuklarımıza emek veren bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu emeksiz olmaz, bu özverisiz olmaz dünya ve Türkiye şampiyonasında çocuklarımızın toplamda aldığı 382 madalya hepimizi sevindiriyor ve gururlandırıyor” dedi.

En Büyük Madalya İyi İnsan Olma Madalyası

Vali Karaloğlu, “Temennimiz bu okullarımızın sayısı artsın dünya şampiyonalarında kürsüye çıkan okullarımızın, çocuklarımızın sayısı artsın.  Sevgili çocuklar sevgili gençler aldığınız madalyalar dolayısı ile hepinizi kutluyorum, madalyaları güle güle göğsünüzde taşıyın ama unutmayın ki en büyük madalya güzel ahlak madalyasıdır, iyi insan olma madalyasıdır. En büyük madalya iyi bir vatandaş olma ülkesini ve milletini sevme ve faydalı olma madalyasıdır. Bunları da gönlünüzden çıkarmayan. Diğer taraftan eğer yaptığınız spor sizi sevgiye götürmüyorsa, sizi centilmen kılmıyorsa, sizi barış ve hoşgörüye götürmüyorsa o zaman durun sportmenliğinizi tartışın. Eğer spor yapıyorsak mutlaka centilmence spor yapmamız gerekir. Spor bizi sevgiye barışa kardeşliğe götürmesi gerekir. Ben inanıyorum ki siz bu sporları yaparken bu saymış olduğumuz hasletleri de yine antrenörleriniz ve öğretmenleriniz vasıtası ile aldınız” dedi.

Bütün Gençliğin Hizmetinde Olacak

Sporun gelişmesi için bütün kurumların el birliği ile çalıştığını ifade eden Vali Karaloğlu; “Bursa da sporun gelişmesi için, gençlerimizin sporla buluşması için yoğun bir çabamız var. Sadece bizim değil Büyükşehir belediyemizin, ilçe belediyelerimizin, kamu kurum ve kuruluşlarımızın ciddi çalışmaları var. Her okulumuzun bir spor salonu olsun istiyoruz. Burada büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri bize destek veriyor onlara teşekkür ediyorum. Ama bir şey daha yapıyoruz artık okul spor salonlarımız sadece okula gelen çocuklara hizmet vermiyor. Spor salonlarımız 7 gün 24 saat bulundukları mahallelerimizin gençlerine hizmet ediyor. Mahallelerinde, okul saatlerinde öncelikle okuldaki öğrencilere hizmet veren salonlarımız, okul sona erdikten sonra da mahalledeki bütün gençliğin hizmetindedir. Bu uygulama devam edecek. Burada aksama varsa bu problemleri de çözmek bizim görevimiz” dedi.

Bu şehirden olimpiyat şampiyonlarının çıkacağına inandığını belirten Vali Karaloğlu; “Ben tekrar 2013-2014 yılındaki okul sporlarına katılan 50 bin öğrencimizin tamamını ama özellikle şehrimize madalyayla dönen altın madalyayla dönen öğrencilerimizi kutluyorum, gözlerinizden öpüyorum. Sizden beklentimizin büyük olduğunu, bu şehirden ülkemizin bayrağını hem Avrupa şampiyonasında hem dünya şampiyonalarında, olimpiyatlar da dalgalandıracak gençlerin çıkacağına inanıyorum. Bu konuda emek veren bütün arkadaşlarımı antrenörlerimizi, beden eğitimi öğretmenlerimizi ve sporcularımızı tekrar kutluyorum” dedi.

Ödül töreninde konuşan Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, " Spor oyunlarına çocuklarımızın katılması çok mühim. Çalışmalarımızı büyük bir sorumluluk içerisinde yapıyoruz. Çocuklarımızın iyi birer insan olması ve Türk sporuna kazandırılması için gayret ediyoruz" dedi.

2013-2014 Eğitim öğretim yılında Bursa’da yapılan okullar arası yarışma ve müsabakalara 562 okuldan 2 bin 281 okul takımı ile toplamda 20 bin 984 sporcunun katıldığını ifade eden Şahin, “14 Okul takımımız ve 22 ferdi sporcumuz katıldıkları ulusal yarışma ve müsabakalarda tüm rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu olma başarısı göstermişlerdir. Okullar arası Türkiye Şampiyonalarında 216 altın, 77 gümüş ve 89 bronz olmak üzere toplamda 382 madalya kazandılar. Öğrencilerimiz başta olmak üzere emeği geçen herkesi teşekkür ediyoruz” dedi.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.