BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN AÇIKLAMASI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Basın Açıklaması
BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

 


GELECEĞİMİZ İÇİN KARARLILIĞIMIZ SÜRECEK

Bilindiği üzere 15 Eylül 2014 Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Bursa’da da, eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla İlimiz Yıldırım ilçesi Yunus Emre İlkokulu’nda İl Milli Eğitim Müdürümüz Veli SARIKAYA’nın katılımıyla bir açılış töreni düzenlenmiştir.

 

Yeni bir heyecanla,  umut dolu bir başlangıç yapmak için, öğrenci ve velilerimizle bir araya geldiğimiz böyle bir günde, eğitim öğretim yılının açılışı töreninde, eğitimcilere yakışmayan tavır ve davranış sergileyenlerin yaptıkları, camiamız adına esef verici bir durumdur.

Bu yakışıksız olayları çıkaranlar, haksızlığa uğradıklarını bahane ederek, nerede ne yapacağını bilmez bir üslupla kamu vicdanını yaralamış ve kamuoyundan da gereken tepkiyi almışlardır. Öğretmene yakışmayan bu davranış biçimini sergileyenlere, velilerimiz en doğru cevabı vermiştir.  

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yapılan bu çirkin hareketin eğitimcilikle bağdaşmadığını, öğrenci ve veliler nezdinde öğretmenin saygınlığını zedelediğini düşünmekteyiz.

 

Özellikle, hayatlarının en önemli dönüm noktalarından biri olan okulun ilk günü, böylesine kaba, çirkin ve pervasız bir olayla karşılaşan ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerimizin zihinlerinde bu tabloyu oluşturanlar, ömür boyu bu çocukların akıllarından çıkmayacaklardır.

 

Eğitim öğretim hayatımızın ilk gününü zehirleyen, öğretmen olduklarını söyleyen, sözde bu taşkınlıklarını demokratik hak olarak gören zihniyete karşı öğrenci velilerimizin gösterdiği tepki dikkate şayandır.

 

Biz, tüm imkânlarımızı okullarımızın ve eğitimin kalitesinin artırılması, öğrencilerimizin daha iyi bir eğitim alması için seferber etmekte kararlıyız. Bu süreçte eğitimi ucuz politikalara kurban etmek, eğitim öğretim sürecini baltalamak, eğitim çalışanlarını yıldırmak gayretinde olanlara imkân vermeyeceğimizi ve bütün çalışmalarımızı mevzuat çerçevesinde yürütmeye devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.   

 

Basın Bürosu
Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü

 

Hocahasan Mahallesi İlkbahar Caddesi No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.