BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞKAN AKTAŞ VE İL MÜDÜRÜMÜZ ALİREİSOĞLU ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN AKTAŞ VE İL MÜDÜRÜMÜZ ALİREİSOĞLU ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen "Öğretmenler Günü" etkinliğinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu öğretmenlerle bir araya geldi.

Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, "Bugün bu etkinlikte meslektaşlarımla bir arada olmaktan dolayı memnuniyetimi dile getirmek istiyorum. Buradaki birlikteliğimizden yayılan bereket, okullarımıza dönecek olan verimlilik, tazelik fazla olsun dilerim. Peygamberimiz 'ben bir muallim olarak görevlendirildim' diyerek bizleri bu işi yaparken onurlandırıyor, şereflendiriyor. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aramızdan ayrılmış olan öğretmenlerimizi rahmetle, aramızda olup emekliye ayrılanları minnetle, şükranla anıyor, tüm meslektaşlarımın Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, "Öğretmenler gününüz kutlu olsun, Cenab-ı Allah nice uzun yıllar sağlıkla keyifle bu işi yapmayı nasip etsin. Öğretmenlik fedakârlık gerektiren bir iş. Bir önceki kutlama etkinliğinde Bursa Valimiz 'Tutkuyla başlayan fedakârlıkla devam eden ve büyük bir kara sevdaya dönüşen mesleğin adı öğretmenliktir' dedi. Katılıyorum. Öğretmenlik, bir insana şekil vermeye çalışmak, onları hayata hazırlamaktır. Zor bir iş yapıyorsunuz. Bugün burada 260 civarı farklı okuldan öğretmenlerimizle bir aradayız. Büyükşehir Belediyesi olarak bizde küçük bir ilçenin milli eğitim müdürlüğü gibi olmuşuz. 530 öğretmeni olan eğitimler veren kurum haline dönüştük. Ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Geleceğimizin daha güzel, yarınlarımızın daha aydınlık, daha ferah ve huzurlu olması adına eğitim çalışmalarını, yatırımlarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Sabiha Köstem Ortaokulu öğretmeni Hasan Kaçar'a, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu ise Ana Kucağı Eğitim Merkezi öğretmeni Nursena Silacı'ya günün anısına çiçek takdim etti.

24-11-202324-11-202324-11-202324-11-2023

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.