BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEBKA MESLEKİ EĞİTİM PROJELERİNE TEKNİK ÜNİVERSİTE DESTEĞİ

BEBKA MESLEKİ EĞİTİM PROJELERİNE TEKNİK ÜNİVERSİTE DESTEĞİ

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından Girişimcilik ve Mesleki Eğitimin Güçlendirilmesi Mali Destek Programları kapsamında desteklenen projeler içinde gerçekleştirilecek satın alma işlemlerinin yönetimi amacıyla; Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Öztürk, Şube Müdürleri Çetin Karabağ ve Mehmet Efendioğlu tarafından Kamu İhale Kanunu ve Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) eğitimi verildi.

Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde ve uygulamalı olarak gerçekleştirilen eğitimde; Kamu İhale Kanunu, Satın Alma Süreçleri ve Elektronik Kamu Alımları Platformu'nun (EKAP) kullanımı üzerine yoğunlaşıldı. Eğitime İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ve okullarda görev yapan yönetici ve proje koordinatörü öğretmenlerden oluşan 40 kişi katıldı.

Eğitimin başlangıcında katılımcılara hitap eden Şube Müdürü Bülent Altıntaş; Bursa'da Meslek Liseleri tarafından hazırlanan 16 projeye ek finansman dâhil 12 milyon 51 bin 166 TL donatım desteği sağlanacağını, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Bursa Çocuk Girişimci Öğrenme Merkezi başlıklı projenin de 516 bin 236 TL bütçe ile destekleneceğini belirtti. Altıntaş sözlerini "Meslek okullarımız; gerek fiziksel koşulları ve altyapısı ile gerekse güçlü eğitimci kadrosuyla her geçen gün gelişme kaydediyor. Yapılan tüm çalışmalar, şehrin tüm dinamiklerinin mesleki ve teknik eğitim için bir araya gelmesiyle daha da anlamlanmakta? Bursa Teknik Üniversitesi'nin çok kıymetli yöneticilerine bu doğrultuda verdikleri destekten ötürü İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve okullarımız adına teşekkür ediyorum. Bu işbirliklerimizin artarak devam edeceğine gönülden inanıyorum" diyerek sürdürdü. 

Açılış programı içinde söz alan Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Öztük de mesleki ve teknik eğitimin güçlendirilmesi için birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek mesleki ve teknik eğitimde Bursa'da yaşanan heyecanı büyük bir memnuniyet içinde gözlemlediklerini belirtti ve "Böylesine geniş kapsamlı ve önemli bir çalışmanın parçası olmak bizleri çok mutlu etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliklerimiz eğitim ve öğretimin tüm alanlarında devam edecek." dedi.

22-11-201922-11-201922-11-201922-11-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.