BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEYAZ BAYRAK SERTİFİKASI ALAN OKULLAR BELLİ OLDU

BEYAZ BAYRAK SERTİFİKASI ALAN OKULLAR BELLİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan “Beyaz Bayrak” işbirliği protokolü kapsamında Bursa’da Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okulların belli olduğu ve Beyaz Bayrak sertifikalarının verildiği tören BTSO Oğuz Kağan Köksal Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Beyaz Bayrak protokolü ileeğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Törene İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri,  Bursa Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Efrail Atıcı, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Bektaş “2015-2016 eğitim ve öğretim yılının ilk döneminde Beyaz Bayrak almak üzere müracaat eden 103 okulumuzdan 88 tanesi Beyaz Bayrak almaya hak kazandı. 2. dönemde de başvuru yapan okul sayımız artış göstermekte olup denetimler halen devam ediyor. Okul denetimlerini yapmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden 4’er personel görevlendirdik. Bu personellerimiz çalışmalarını büyük bir özveriyle sürdürmektedirler. Beyaz Bayrak protokolü kapsamında görev alan koordinatörlerimize idareci ve öğretmenlere, Bursa Halk Sağlığı yönetici ve ilgili personele katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına teşekkür ediyorum. Beyaz Bayrak alarak toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi yönünde adım atan okul yöneticilerimize de ayrıca tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Bursa Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Efrail Atıcı da Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber yürüttükleri bu çalışmada yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Konuşmanın ardından okullara Beyaz Bayrak sertifikaları dağıtıldı.

 31-03-201631-03-201631-03-201631-03-2016

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.