BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘BİLİM ŞENLİĞİ 2015’TE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen Bilim Şenliği’nde ödüller sahiplerini buldu.
‘BİLİM ŞENLİĞİ 2015’TE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU


Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen Bilim Şenliği’nde ödüller sahiplerini buldu. ‘Bilim Şenliği 2015’ kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen proje yarışmasında dereceye giren 15 finalist, toplam 65 bin TL’lik para ödülünün sahibi oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bilim ve Teknoloji Merkezi’nce (BTM) organize edilen ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı(BEBKA), TUBİTAK ile TURKSAT tarafından da desteklenen bilim şenliği kapsamında düzenlenen proje yarışmasının ödül töreni, Merinos Parkı’nda yapıldı. Toplam 100 finalistin mücadele ettiği proje yarışmasında, 5 ayrı kategoride ilk 3’e giren 15 finalist toplam 65 bin TL’lik para ödülünün sahibi oldu.

5 kategoride 15 finalist

Ödül töreni, ‘Yüksek Öğrenim’, ‘Mucit’, ‘Meslek Lisesi’, ‘Lise’ ve ‘Ortaokul’ kategorilerinde yapıldı. Yüksek Öğrenim Kategorisi’nde ‘Genim Projesi’ birinci, ‘Zigbee ile Maden Güvenliği Projesi’ ikinci, ‘Uludağ Racing Projesi’ üçüncü oldu. Bu kategoride birinciye 6 bin TL, ikinciye 4 bin TL, üçüncüye 3 bin TL para ödülü verildi. Mucit Kategorisi’nde ise ‘TYA Termal Yaya Algılama Projesi’ birinci, ‘Radyasyona Karşı Tam Koruma Projesi’ ikinci, ‘İplik Besleme Robotu Projesi’ üçüncü oldu. Bu kategoride birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL, üçüncüye 5 bin TL para ödülü verildi.

Meslek Lisesi Kategorisi’nde ‘Safezone Projesi’ birinci, ’Çoko-Keten Projesi’ ikinci, ‘Maskeni Seç Projesi’ üçüncü oldu. Bu kategoride birinciye 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL para ödülü verildi. Lise Kategorisi’nde ‘Meyve Suyu Fabrika Atığından Su Temelli Yöntemi Projesi’ birinci, ‘Eşek Sütünün Anti-Kanser Projesi’ ikinci, ‘Steiner Noktası Uygulaması Projesi’ üçüncü oldu. Bu kategoride birinciye 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL para ödülü verildi. Ortaokul Kategorisi’nde ‘Yağmur Suyu Biriksin Elektrik Üretsin Projesi’ birinci, ‘Yasper Projesi’ ikinci, ‘Çatıdan Sarkan Buzları Kıran Projesi’ üçüncü oldu. Bu kategoride de birinciye 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL para ödülü verildi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.