BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİNDE TABLET BİLGİSAYARLA İLK GRUP TARAMASI YAPILDI

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİNDE TABLET BİLGİSAYARLA İLK GRUP TARAMASI YAPILDI

Bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçim sürecinde bu yıl ilk kez aday gösterilen ilkokul 1´inci ve 2´inci sınıf düzeyindeki öğrencilere internet ortamında tablet bilgisayar üzerinden grup taraması geçtiğimiz hafta sonu yapıldı.

Bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçim süreci için gönderilen tablet bilgisayarlar grup tarama uygulamasına hazır hale getirilerek sınav tablet bilgisayarlar üzerinden online olarak gerçekleştirildi.

Grup taramaları, Türkiye genelinde 81 ilde 10´ar kişilik gruplar halinde yaklaşık iki aylık bir sürede aynı anda gerçekleştirilecek.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca her öğrenciye randevu tarihi ve saati verilerek başlatılan uygulamaya Bursa genelinde 6 ilçe 11 salonda toplam 3718 öğrenci katılacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve İl Milli Eğitim Özel Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Hacıoğlu 1. ve 2. sınıflara ilk kez uygulanan uygulamayı yerinde gözlemlemek üzere Nilüfer Mualla Türkün Anaokuluna ziyaret gerçekleştirerek incelemelerde bulundular.

07-03-201607-03-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.