BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BORUSAN’ LA MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

BORUSAN’ LA MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve BORUSAN Holding işbirliğiyle hazırlanan Mesleki ve Teknik Eğitimde İşbirliği Protokolü Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen bir törenle imzalandı.

Bursa’daki 14 Resmi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 7 alanda uygulamaya konulacak proje ile 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik işletmede teorik ve/veya pratik eğitim verme, mesleki tanıtım faaliyetleri, kariyer günleri düzenleme, işletme gezileri, işletmelerde meslek eğitimi/staj olanakları sağlanması, öğrenci koçluğu uygulamaları ile sosyal ve kültürel aktiviteler vb. çalışmalar yapılarak öğrencilerin nitelikli bir mesleki eğitim almalarının yanı sıra kişisel gelişimlerini yükseltmek, okudukları alanlarla örtüşen gerçek potansiyellerini gösterebilecekleri meslekleri edinmelerini temin ederek sektörün ihtiyaç duyduğu teknik bilgi ve beceriye sahip nitelikli iş gücünün yetişmesi ve işsizliğin önlenmesi hedefleniyor.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Bektaş, “Bursa’da 88 tane meslek lisemiz bulunuyor ve bu meslek okullarımızda yaklaşık 75.000 öğrencimiz eğitim öğretim görüyor. Aslında sanayi ve hizmet sektörümüzün üretici gücü bu potansiyelden oluşmaktadır. Bizler bu potansiyeli ne kadar iyi eğitirsek, sektörün ihtiyaçlarına uygun şekillendirirsek, Endüstri 4.0’ın konuşulduğu günümüzde gelişen teknolojiye ne kadar adapte edebilirsek ve de sektörle ne kadar erken tanıştırabilirsek o oranda olumlu sonuçlara ulaşır ve geleceğimize yatırım yapmış oluruz. Bu nedenle bizler, sektörümüzle bu anlamda kurulacak her türlü işbirliğine açığız. Protokolün öğrencilerimize ve mesleki teknik eğitimimize faydalı sonuçlar getirmesini diliyorum.” dedi.

Borusan Holding İnsan Kaynakları Başkanı Semra Akman, ”Bizler Borusan’da çalışanlarımızı profesyonel anlamda yetiştirmek adına ciddi eğitim yatırımları yapıyoruz. Bu ortamı sağlayacak çeşitli araçlarla çalışanlarımızı geliştiriyoruz. Çalışanlarımızın mentörlüğünde meslek lisesi öğrencilerine çeşitli geziler ve programlar yapmayı hedefliyoruz. Mesleki becerileri yüksek örnekleri görmenin çocuklar için umut vesilesi hem de ne yapmak istediklerini belirlemek adına fırsat veren bir uygulama olacağını düşünüyorum. Bu projede olmaktan mutluluk duyuyoruz. Gerçekleştirilen bu proje işbirliği için İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Bektaş’a ve tüm ilgililere teşekkür ediyorum.” dedi.

29-04-2016

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.