BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURFAŞ’TAN ÖĞRENCİLERE STAJ DESTEĞİ

Osmangazi sınırları içerisindeki Turizm Otelcilik Meslek Liselerinde okuyan öğrencilerin Burfaş Tesislerinde staj yapmasına imkan tanıyan protokol imzalandı.
BURFAŞ’TAN ÖĞRENCİLERE STAJ DESTEĞİ

Osmangazi sınırları içerisindeki Turizm Otelcilik Meslek Liselerinde okuyan öğrencilerin Burfaş Tesislerinde staj yapmasına imkan tanıyan protokol, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız, Osmangazi  İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, Burfaş Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy  arasında imzalandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaptığı konuşmada “Yüzlerce turizm çalışanı bu tesislerden ekmek yiyor. Halkımız da aileleriyle birlikte huzurla gelebildiği, çay ve kahvesini içebildiği mekânlara kavuştu. Açtığımız tesisler sayesinde Bursa, Türkiye’de yaşam kalitesi açısından birinci şehir oldu. Tüm bunlar sistemli çalışmaların ürünü. İnşallah bundan sonra, Turizm Otelcilik Okullarında okuyan arkadaşlarımız da stajlarını burada yapabilecekler. Kendilerini geliştirip, sektördeki kaliteyi bir üst seviyeye çıkaracaklar. Bunu hep birlikte sağlamış olacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz, Bursa’mız, ülkemiz adına hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, imzalanan bu protokol ile Osmangazi ilçe sınırları içerisinde yer alan Otelcilik Turizm Meslek Lisesi öğrencilerinin başarılarının daha da artacağını ifade ederek, katkılarından dolayı bursa büyükşehir belediyesine teşekkürlerini iletti.

Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan okul müdürü Ragıp Burak 40 yıldır turizm sektörüne katkı sağlayan okulun bu protokol ile yeni bir çalışma başlattığını, öğrencilerin Burfaş sosyal tesislerinde staj imkânını gerçekleştirerek, deneyim ve tecrübelerini bu tesislerde daha da artıracağını ifade etti.

Konuşmaların ardından işbirliği protokolü Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ve Burfaş Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy arasında imzalandı. İmza töreninin ardından davetlilere sunulan kokteyle geçildi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.