BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA 2. ULUSAL LİSELER ARASI MÜNAZARA TURNUVASININ ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

BURSA 2. ULUSAL LİSELER ARASI MÜNAZARA TURNUVASININ ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

 

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen Bursa Ulusal Liseler Arası Münazara Turnuvasının finali, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan V. Süleyman Çelik, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın Narin, Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Nurullah Yıldız ve Şube Müdürü Hakan Şanlı, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Bekir Aldemir ve Ahmet Uzun, öğrenciler, öğretmenler ve velilerin katılımıyla Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Orhangazi Salonunda gerçekleştirildi. 

Turnuvanın finalinde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan V. Süleyman Çelik,  "Münazara turnuvasında yarışan öğrencilerimizin özgüvenine hayran oldum. Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerimizi ve okullarımızı başarılarından dolayı kutluyorum. Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 103. yıl dönümü olan 19 Mayıs Türk Milletinin kaderini değiştirdiği mücadelenin ilk adımıdır. Bu vesileyle burada bulunan gençlerimizin de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyorum. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. 

Bursa İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın Narin ise, "Bursa Büyükşehir Belediye'mizin iş birliğinde gerçekleştirdiğimiz Bursa 2. Ulusal Liseler Arası Münazara Turnuvasına katılan tüm okullarımızı ve öğrencilerimizi böylesine güzel bir etkinlikte yer aldıkları için tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Etkinliğin düzenlenmesinde başta Bursa Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. 

Turnuvanın Şampiyonu Bursa Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesinden "Mimoza" takımı oldu 

Konuşmaların ardından final karşılaşması için 4 takım sahneye çıktı. Final karşılaşmasına katılan ekipler, yapay zekânın yükselişi konusunu olumlu ve olumsuz yönleriyle ele aldı. Yaklaşık 1,5 saat süren karşılaşmada, öğrenciler çektikleri kuralara göre bu tezi ve aksini savundu.  Tartışmanın sonunda jürinin yaptığı değerlendirme sonucu Bursa Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesinden oluşan "Mimoza" şampiyon oldu. Turnuvada, finalin en iyi konuşmacısı "Muhammet Zeybek"  seçildi. Turnuvanın sonunda şampiyon takıma kupası ve tüm yarışmacılara madalya verildi. 

Bursa 2. Ulusal Liseler Arası Münazara Turnuvasının finalinde 23 ilden 69 okul ve 120 takım yarıştı.  

Turnuvanın finalinde yarışan takımlar:  

-Bursa Erkek Lisesi - Kaymaklı Tahinli Kemalpaşa Tatlısı 

-İstanbul-Haydarpaşa Lisesi - Polimer 

-BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi - Mimoza 

-BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi - Varoluşsal Sancılar

 

17-05-202217-05-202217-05-202217-05-202217-05-202217-05-202217-05-202217-05-202217-05-202217-05-2022

 

 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.