BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA BİLİMLE ŞENLENDİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM) tarafından düzenlenen Bursa Bilim Şenliği başladı.
BURSA BİLİMLE ŞENLENDİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM) tarafından düzenlenen Bursa Bilim Şenliği başladı. Merinos Fuar alanında gerçekleştirilen şenliğin açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Müdür Yardımcısı Necdet Sezer, BTM Genel Koordinatörü Rıfat Bakan ve çok sayıda davetli katıldı.

ile il-ilçe milli eğitim yöneticileri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Bilim ve eğitim alanında önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirten Bursa Büyük Şehir Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Karlık: “Birinci önceliğimiz olan eğitim alanında öğrenci ve öğretmenlerimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Bundan sonra da Büyük Şehir Belediyesi olarak yatırımlarımız devam edecek. Bilim şenliğimizin gerçekleştirilmesine katkı veren Bilim ve Teknoloji Merkezi’miz Dünya çapında olan bir merkez. Bilim şenliğimize ülke genelinde müracaat eden proje sayımız bini aştı. Bu projeler arasından seçilen 150 iki gün süreyle Merinos Fuar Alanı’nda sergilenecek. Bu şenliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere, şenliğe katılan öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sezer: Çocuklarımıza araştırmacı bir ruh kazandırmak istiyoruz

Bilim şenliğinin, öğrencileri teşvik konusunda önemli katkı sağladığını belirten İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Sezer: “Ülkemizin ihtiyaç duyduğu bilim insanlarını yetiştirmek ve yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bilim şenlikleriyle, bilimsel amaçlı yarışma ve benzeri etkinliklere ilgiyi ve katılımı artırmayı, il genelinde yaygınlaştırmayı ve öğrencileri teşvik etmeyi hedefliyoruz. Geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfederek var olan yeteneklerini geliştirmeyi ve gerekli desteği vererek onlara araştırmacı bir ruh kazandırmayı arzu ediyoruz.” dedi.  

Bilime ve bilimsel çalışmaya teşvik amacıyla gerçekleştirilen bu tür etkinliklerin, ülkemizin bilgi toplumu olma sürecini hızlandıracağını vurgulayan Necdet Sezer: “Proje çalışmalarına katılan öğrencilerimize kendilerini ifade etme ve yeteneklerinin ortaya çıkmasına fırsat sağlayan danışman öğretmenlerimizi, etkinliğe katılan öğrencilerimizi kutluyoruz. Şenliğe katkı veren bütün kurum ve kuruluşlara da eğitim camiası adına teşekkür ediyoruz.” dedi. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi işbirliğinde “Tasarım ve İnovasyon” teması ile gerçekleştirilen Bilim Şenliği’ne Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi de destek veriyor. Bilim şenliğine 2014-2015 eğitim-öğretim yılı başında binin üzerinde proje müracaat etti. Yapılan ilk incelemenin ardından sergilenmeye değer bulunan toplam 150 proje, 2-3 Nisan tarihlerinde Merinos Fuar Alanı’nda sergilenecek. Bu sergide yapılacak değerlendirmenin ardından belirlenecek 50 proje 8-9-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Bilim Şenliği Final Sergisi’nde sergilenecek.

 

   

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.