BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı Salonunda imzalandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu'nun imzaladıkları protokol ile iki kurum arasındaki her türlü faaliyet, proje, eğitim, etkinlik vb. hizmetlerin belirlenmesi, planlanması ve yürütülmesi amaçlanıyor.

Protokol imza töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: "Görevine çok kısa bir süre önce başlayan değerli İl Milli Eğitim Müdürümüze kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Eğitim, kentleşme, çevre, sıfır atık, iklim değişikliği, sağlık, spor, sosyal, kültürel, gençlik, kırsal, tarım, bahçecilik, tarım teknolojileri, gıda, hayvancılık ve afet yönetimi alanlarında proje geliştirmek ve uygulamak amacıyla iş birliği protokolü imzalıyoruz. Bu sayede şehrimizi ilgilendiren birçok konuda geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi de işin içine katarak ortak hareket etmek ve proje geliştirmek suretiyle Bursa'mıza hizmet etme imkânını bulmuş olacağız. Bu tür protokollerin en önemli faydası sinerji, beyin fırtınası ve iş birliği ile hareket etmeyi sağlaması ve emek ile zaman israfını önlemeyi sağlamasıdır. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız tüm çalışmalarda 700 binden fazla öğrencisi ve 50 bine yakın öğretmeniyle eğitim camiasını büyük bir paydaşımız olarak görüyor ve çok önemsiyoruz, bu işin asli unsuru olarak düşünüyoruz. Dolayısıyla bu protokol vesilesiyle iş birliğinin arttırılması ve şehrimize bir sinerji olarak dönmesi, şehrimizin daha huzurlu, daha güvenli, daha temiz, daha yaşanılabilir bir şehir olması için bunun bir zorunluluk olduğunu tekrar ifade etmek istiyorum. Milli Eğitim Müdürümüze gösterdiği yakın ilgi için teşekkür ediyor, protokolümüzün hayırlı olmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi: "Bugün burada Bursa Büyükşehir Belediyemiz ile imzaladığımız iş birliği protokolüyle öğrencilerimize yönelik gerçekleştireceğimiz her türlü faaliyet, proje, eğitim ve etkinliklerin hazırlanması ve yürütülmesi çalışmalarının esaslarını belirledik. Değerli Başkanımıza bugün burada olma imkânını hazırladığı için teşekkür ediyorum. İlimizde 50 bine yakın öğretmen, 700 binden fazla öğrenci ve 3 buçuk milyon vatandaşımızın da katkıya ve hizmete ihtiyaçları var. Bu protokolün çocuklarımızın daha başarılı bir eğitim dünyasına önemli katkı sunacağını, öğretmenlerimize de daha mutlu ve huzurlu çalışma ortamlarını sağlayacağını düşünüyorum. Bu anlamda okullarımızda problemlerin çözülmesi, yeni imkân ve fırsatların ortaya çıkması noktasında bu protokolün önemli ve değerli olduğunu düşünüyoruz. Okullarımızda sunmuş olduğumuz hizmetin daha kaliteli ve nitelikli, problemlerden uzak, insanlarımızın memnun olabileceği bir şekilde var olmasını önemsiyoruz. Bu protokolün buna çok güçlü katkı sunacağını düşünüyoruz. Başkanımıza eğitime verdiği destek için müteşekkirim. Protokolün hayırlı olmasını diliyor, bu vesileyle başta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

İmzalanan protokol ile Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında eğitim, kentleşme, ulaşım, çevre, sıfır atık, iklim değişikliği, sağlık, spor, sosyal, kültür, gençlik, kırsal, tarım, bahçecilik, ormancılık, tarım teknolojileri, gıda ve hayvancılık ile afet yönetimi ve kurumsal yönetim alanlarında ortak projelerin geliştirilmesi ve uygulanması hedefleniyor.

 

04-08-202304-08-202304-08-2023

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.