BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA DÂHİL 13 İLİN KATILIMIYLA ÇEVRİMİÇİ ETWİNİNG ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BURSA DÂHİL 13 İLİN KATILIMIYLA ÇEVRİMİÇİ ETWİNİNG ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) bünyesinde kurularak eTwining Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında eTwining projesi yürütmek isteyen öğretmenlere rehberlik etmek amacıyla 24-25 Şubat 2021 tarihlerinde eTwining Çalıştayı düzenlendi.

Bursa dâhil 13 ilde (Amasya, Antalya, Balıkesir, Batman, Bilecik, Çankırı, Eskişehir, Isparta, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, Kocaeli, Yalova ve Yozgat) 24-25 Şubat 2021 tarihlerinde eTwinning projelerinin niteliklerinin artırılmasına yönelik "eTwinning Çevrimiçi Çalıştayı" gerçekleştirildi.

Bursa eTwinning İl Koordinatörü Feride Başak BAŞAR'ın da yer aldığı çalıştayda özellikle eTwinning programına yeni katılmış ve henüz bir proje yapmamış öğretmenlere gerek proje yazma yöntem ve teknikleri gerekse nitelikli proje yazma konularında destek sağlandı.

Çevrimiçi eğitim aracı üzerinden 88 farklı odada 176 eğitimci ve 845 katılımcıyla gerçekleştirilen çalıştay iki gün sürdü.

Çalıştayın açılış programına MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı M. Hakan Bücük, 13 İl Millî Eğitim Müdürü ve/veya Müdür Yardımcısı ve Ulusal Destek Servisi Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer katıldı. Ulusal Destek Servisi uzmanlarının eğitim desteği sağladığı çalıştay sürecinde proje yazma uygulamaları gerçekleştirildi.

 

Bursa'dan 1150 öğretmenin BURBİS üzerinden yaptıkları başvurular doğrultusunda, eTwinning programına kayıtlı olan, daha önce eTwinning projesi yapmamış, farklı branş ve okuldan 110 öğretmen katılımcı olarak belirlendi. Aynı anket sonucunda 12 öğretmen de eğitimci olarak destek sağladı.  Bursa'dan toplam 122 öğretmen, diğer illerden katılan öğretmenlerle 10'ar kişilik gruplarda "Nitelikli eTwinning Projeleri Yazma" çalışmalarına katılarak, Bursa'ya 120 farklı eTwinning projesi kazandırmış olacak. 


03-03-202103-03-202103-03-2021
Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.