BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA GAZİ OSMAN PAŞA ORTAOKULU MEB ÇEVRE BERATI İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

BURSA GAZİ OSMAN PAŞA ORTAOKULU MEB ÇEVRE BERATI İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okullarda, öğrencilerde atık üretimini azaltmak, geri dönüşümü teşvik etmek, çevreye duyarlılık konularında farkındalık oluşturmak ve yenilikçi çözümleri geliştirmek amacıyla "Sıfır Atık Yarışması" gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 31 Mart Sıfır Atık Günü münasebetiyle düzenlenen Sıfır Atık Yarışması'nda Orhangazi Gazi Osman Paşa Ortaokulu yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda 'Çevre Beratı' ile ödüllendirildi.

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sakarya ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yunus Bulut ile birlikte Gazi Osman Paşa Ortaokulu'nu ziyaret ederek yönetici, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Sıfır atık yönetimi konusundaki örnek çalışmalarından dolayı öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek Millî Eğitim Bakanlığı 'Çevre Beratı' belgesini takdim etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, "Öğrencilerimiz Çevre Okuryazarı Yetiştirme Projesi kapsamında sıfır atık, çevre, su verimliliği, iklim krizi ve küresel ısınma konularında önemli çalışmalar yaparak çevre sorunlarına dikkat çeken etkinlikler düzenlediler ve 'İyi Uygulama Yapan Okul' kategorisinde ödül almaya hak kazandı. Toplumumuzun yarınlarda güçlü, inanan, inandığını yapan, başarılı olan insanlara ihtiyacı var. Öğrencilerimize başarılar diliyor onlara bu süreçte destek olan öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum" dedi.

 

27-05-202427-05-202427-05-202427-05-202427-05-2024

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.