BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA İL MEM İLE BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA MESLEKİ EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

BURSA İL MEM İLE BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA MESLEKİ EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Uludağ Üniversitesi Mennan Pasinli Atçılık Meslek Yüksekokulu arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı. Bursa Uludağ Üniversitesinde gerçekleştirilen protokol imza törenine, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür'ün yanı sıra BUÜ Mennan Pasinli Atçılık Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Gülşen Goncagül, Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Özhan, Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Cihan ve öğrenciler katıldı. 

Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin "Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı" alanında; at yetiştiriciliği, sağlığı, temel binicilik, at bakımı ve ahır hizmetleri konusunda hayvancılık sektörünün ihtiyacı olan nitelikli işgücünü yetiştirilmesi hedeflenen protokol ile bu kapsamada kurum ve okulda eğitim alan öğrencilerin mesleki eğitimi ile zorunlu stajlarının yapılması ve teknik uygulamaların öğretilmesi amaçlanıyor. 

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Uludağ Üniversitesi Mennan Pasinli Atçılık Meslek Yüksekokulu arasında imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü; Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ilgili alan öğrencilerinin kurum içinde beceri eğitimi ve staj imkânlarının sağlanması; mezun olan öğrencilere istihdam imkânı; öğrencilere yönelik kariyer günleri gerçekleştirilmesi; rehberlik ve mentorlük etkinliklerinin düzenlenmesi; öğrencilere teknik gezi ve izleme ziyaretleri düzenlenmesi, mesleki ve teknik eğitime yönelik farkındalık faaliyetleri düzenlenmesi gibi konuları kapsıyor.

14-10-202214-10-202214-10-202214-10-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.