BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE ULUDAĞ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE ULUDAĞ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. arasında "Kaynakların Ortak Kullanımı, Mesleki ve Teknik Eğitimin Niteliği ve Etkinliğinin Artırılması İş Birliği Protokolü" imzalandı. 

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ve Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı'nın imzaladığı protokol kapsamında; Bursa'da resmî mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının öğrenci ve öğretmenlerine UEDAŞ tarafından verilecek çeşitli eğitimler, seminer, tanıtım, gezi, fuar, sergi, söyleşi, burs, kıyafet ve kırtasiye desteği, vb. çalışmalar ile makine, araç-gereç, donatım desteği ve atölye/laboratuvar kurulması amaçlanıyor. 

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Serkan Gür, "Mesleki ve teknik eğitimin en önemli amacı nitelikli insan yetiştirmek. Bizler mesleki eğitimde sektörün ön planda olmasını çok önemsiyoruz. Çünkü mesleki eğitimin asıl sahibi sektördür. Sektörün beklentilerine uygun bir insan gücü oluşturmalıyız. Bunu da en iyi sektörle beraber çalışarak yapabiliriz. Alanla ilgili çok bilgili ve tecrübeli bir ekibe sahibiz. Bu protokol, hem sektöre hem de bu alanda yetişen çocuklara bir değer katacak. Bu birlikteliğimiz bir başlangıç olsun. Kurumlarımız ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum." dedi. 

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, "Bursamızın eğitim kalitesinin daha da yukarı çıkarmak için imzaladığımız mesleki eğitimde iş birliği protokolünün hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu. 

Protokol kapsamında seçilen okullarda proje sınıfları oluşturulacak; eğitim ve öğretimi destekleyici atölye/laboratuvarlar kurulacak. UEDAŞ personel istihdamında protokol kapsamındaki okul/okullardan mezun olan öğrencilere öncelik tanınacak. Öğrencilerin staj başvurularında UEDAŞ tesislerinde öncelik tanınacak. Okullarda görev yapan öğretmenler için UEDAŞ tarafından çeşitli kurslar ve/veya seminerlerden oluşan "Eğiticilerin Eğitimi (EĞİTEP)" eğitimleri verilecek. Öğretmen ve öğrencilere yönelik işletme gezileri, çeşitli tanıtım faaliyetleri, mesleki eğitimler, yurt içi ve yurt dışı fuar ziyaretleri, deneyim paylaşımı, kariyer günleri, sergi ve festival imkânları sağlanacak.

 

13-10-202113-10-202113-10-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.