BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN İLK YARDIM EĞİTİMİ SEFERBERLİĞİ

BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN İLK YARDIM EĞİTİMİ SEFERBERLİĞİ

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından "Görevimiz İlk Yardım" sloganı ile başlatılan "İlk Yardım Eğitimi Seferberliği" projesi kapsamında Bursa'da teorik eğitimlerini tamamlayan 1600 öğretmen, idareci ve diğer okul çalışanları uygulamalı eğitimlere başladı. 

 

Ocak ayında başlatılan proje kapsamında ilk etapta öğretmen, idareci ve diğer okul çalışanlarına, ardından da öğrenci ve velilere ilk yardım eğitimi verilmesini hedeflediklerini belirten Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan bu ilk yardım eğitimi seferberliğinin en kapsamlı ilk yardım çalışmalarından birisi olduğunu söyledi.

 

Eğitimler kapsamında 1600 idareci ve diğer okul çalışanının teorik eğitimlerini tamamlayarak uygulamalı eğitimlerine devam ettiklerini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, "İlk yardım hayat kurtarır. Bir kazada ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde yapılan ilk müdahale anlamına gelen ilk yardım uygulamalarının eğitimli ve ilk yardımcı yetkinliğine sahip kişilerce uygulanması gerekiyor. Bakanlığımız tarafından başlatılan bu seferberlik kapsamında biz de 'Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende' projesini başlattık Başlatılan ilk yardım eğitim seferberliği, çocuklarımızın daha güvenli ortamlarda eğitim alması konusunda önemli katkı sunacaktır. Bursa olarak eğitimlerimiz artarak devam edecek." dedi.  

 

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ilk yardım eğitimi seferberliği kapsamında Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğünce uygulamaya konulan "Çocuklarımız ilk Yardımla Daha Güvende" projesi ile öğrenci, öğretmen ve velilerde ilk yardım bilincinin geliştirilmesi, yaralanma ve sakatlanmaların azaltılması amaçlanıyor. 

 

Ocak ayında başlatılan proje kapsamında teorik eğitimlerini tamamlayan 1600 öğretmen, idareci ve diğer okul çalışanları uygulamalı eğitimlere devam ediyor. Uygulamalı eğitimler; Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından TEV Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulan ilk yardım eğitim merkezinde Bursa Millî Eğitim Müdürlüğü Hizmet İçi Eğitim Şubesi tarafından yürütülüyor. 

 

İlk Yardım Eğitim Merkezi Müdiresi Yasemin Uluç ve 8 eğitmenin görev aldığı merkezde, yoğun bir şekilde yürütülen ilk yardım eğitimleri ile proje kapsamında yer alan standart eğitim programı doğrultusunda 18 saat uygulamalı ilk yardım eğitimi veriliyor. Eğitim sonunda kursiyerlere sertifikaya dayalı ilk yardımcı yeterliliğinin kazandırılması için sınav uygulaması gerçekleştirilecek.

 

 

06-10-202106-10-202106-10-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.