BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) İÇİN DANIŞMANLIK HİZMETİ!

BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) İÇİN DANIŞMANLIK HİZMETİ!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercihleri 05 Ağustos 2021 itibarıyla başladı. Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü YKS'de tercih yapacak olan öğrenciler için Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilişim Sistemi (BURBİS) üzerinden tercih danışmanlığı hizmeti sunuyor.

Bursa'daki Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde görev yapan alanında uzman öğretmenler, öğrencilerin tercih sürecine yönelik sorularını cevaplandırıyor. YKS tercih sürecinde öğrencilerin tercihlerini en doğru şekilde yapabilmeleri için sunulan danışmanlık hizmetiyle öğrenciler, geleceğe yönelik yapmak istedikleri meslekler, bu mesleklerin iş imkânları, üniversitelerle ilgili bilgiler gibi pek çok konu hakkında bilgi sahibi olabilecekler. YKS tercihinde bulunacak öğrenciler, BURBİS sistemi üzerinde hazırlanan platform üzerinden diğer öğrencilerden gelen soruları da görebilecekler.

YKS tercihinde bulunacak adaylar, tercihlerini, 05-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarası ve şifresini kullanarak veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yapabileceklerdir.

 

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü YKSDanışmanlık Platformu

http://bursa.meb.gov.tr/burbis/TercihDanismanligi/TER03Platform/TER03Index

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.