BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE ÇEKYA'DAN ZİYARET

BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE ÇEKYA'DAN ZİYARET

Erasmus+ akreditasyon çalışmaları kapsamında Çekya'dan Bursa'ya gelen eğitim otoritesi Bursa İl Milli Eğiti Müdürü Seyit Ali Büyük'e ziyaret gerçekleştirdi. 

Çekya Eğitim otoritesi, Erasmus+ programı çerçevesinde yürütülen 2027 yılına kadar devam edecek akreditasyon çalışmalarında öğretmen ve öğrencilerin yurt dışı hareketlilik faaliyetlerine ev sahipliği yapılması; uluslararası düzenlenecek robot yarışmaları konusunda iş birliği çalışmaları gerçekleştirmek üzere Bursa'yı ziyaret etti.    

Ziyarete Pilsen Bölgesi eğitim sorumluları, Pilsen Bölge Vali Yardımcısı, Bölge Eğitim Müdürü, Techmania Bilim Merkezi Genel Müdürü, Okul Müdürleri ve Bilim Merkezi temsilcileri katıldı. Heyet, Bursa'daki Cavit Çağlar MTAL, Ali Osman Sönmez MTAL, Otomotiv İhracatçıları Birliği MTAL ve Borsa İstanbul Fen Lisesinde yapılan robot çalışmalarını yerinde inceledi. GUHEM ziyareti ile de okulların bilim merkezleri ve ortak faaliyetleri hakkında bilgi alındı. 

Son olarak İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük başkanlığında yapılan değerlendirme ve iş birliği toplantısında iki şehir arasında eğitim alanında her türlü iş birliğinin yapılması, Erasmus öğrenci ve öğretmen hareketliliklerinin karşılıklı yapılması ve önümüzdeki süreçte düzenlenecek robot yarışmalarına karşılıklı katılımın sağlanması konularında bilgi alışverişi yapıldı.

31-03-202331-03-202331-03-202331-03-202331-03-2023

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.