BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ BÜLENT ALTINTAŞ'IN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ BÜLENT ALTINTAŞ'IN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Bursa'mızda 1.920 okulda 582.976 öğrenci ve 37.637 öğretmenimizle 6 Eylül 2021 tarihinde başlayacak  yüz yüze eğitimle öğrencilerimize kavuşuyoruz. 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı'nın tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize, ailelerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. 

1-3 Eylül 2021 tarihleri arasında okul öncesi eğitim kurumlarımızda ve ilkokul birinci sınıflardaki öğrencilerimiz, uyum haftası kapsamında okullarıyla ve öğretmenleriyle buluştular; onlarını heyecanını da paylaşıyorum. 

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan salgın hastalıkla mücadele dönemi eğitim ve öğretim çalışmalarımızı yakından etkiledi. Ülkemizde ilk vakanın görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bugüne kadar geçen bir buçuk yıllık sürede eğitim ve öğretime zaman zaman uzaktan; zaman zaman da yüz yüze şekilde devam ettik. Sayın Bakanımızın geçtiğimiz günlerde yapmış oldukları açıklamalarında da belirttikleri üzere; yeni eğitim ve öğretim yılımıza yüz yüze şekilde tam zamanlı olarak başlıyoruz. Çocuklarımızın gelişimi, sağlığı ve eğitim hayatlarındaki bütünlüğü sağlamak adına tam zamanlı ve yüz yüze eğitimin; büyük önem arz ettiğini görüyoruz.

Geride bıraktığımız eğitim ve öğretim dönemlerinde edindiğimiz tecrübelerimiz, kontrollü ve tedbirli adımlarla ilerlediğimiz bu süreçte; "okul, öğretmen ve aile" kavramının nasıl ayrılmaz bir bütün olduğunu hep beraber bir kez daha deneyimledik. Öğretmenlerimiz ve ailelerimizle yakalamış olduğumuz uyumu, bu yıl da aynı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Bizlere bu süreçte güç veren yönetici ve öğretmenlerimize, çok kıymetli evlatlarımıza ve her zaman yanımızda olduklarını bildiğimiz, sonsuz sabır ve emekleriyle destek sağlayan velilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Öğrencilerimizin sağlığı, bizler için her zaman öncelikli oldu. Okullarımızda başlatılan yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlık çalışmalarını, Bakanlığımızın destekleriyle tamamladık. Okullarımız, hijyen koşullarına uygun olarak yürütülen temizlik ve dezenfekte çalışmalarıyla eğitim ve öğretime hazır hale getirildi. Bunun yanı sıra aşı uygulamasında kat edilen mesafe sayesinde; öğrencilerimizle hep bir arada olacağımız güzel bir eğitim ve öğretim yılının bizi beklediğine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; yeni eğitim ve öğretim yılımızın hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, çok kıymetli öğrencilerimize başarılar diliyorum. 

 

Bülent Altıntaş

İl Millî Eğitim Müdürü                                          

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.