BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARAMA-KURTARMA EKİBİ YÜRÜME PARKURUNU TAMAMLADI

BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARAMA-KURTARMA EKİBİ YÜRÜME PARKURUNU TAMAMLADI

"Afet ve Acil Durum Eğitimi Hizmetlerine İlişkin İş Birliği Protokolü" ile Üyelerinin tamamı Bursa il genelinde görevli gönüllü öğretmenlerin oluşturduğu arama kurtarma ekibi eğitimlerine devam ediyor.

Bursa'da şehir merkezinde veya Uludağ da yaşanabilecek olası acil durumlarda arama, koruma, kurtarma ve tahliye faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) tarafından kurulan Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibi Cumartesi günü yapılan yürüyüş ve eğitim faaliyetini tamamladı.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibi, yürüyüş ve eğitim faaliyetini pandemi nedeniyle sınırlı tutarak,  Sarıalan - Çobankaya - Zeyniler arasında yaklaşık 10 km'lik parkuru yürüyerek gerçekleştirdi.

Doğada arama kurtarma faaliyetleri kapsamında ekibin eğitimi ve tecrübelerinin artırılması, kondisyonunun diri tutulması, Uludağ`daki rotaların tespiti amacıyla yapılan yürüyüş, sonbaharda Uludağ`ın eşsiz güzellikleri altında tamamlandı.

 

30-11-202030-11-202030-11-202030-11-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.