BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA İL ÖĞRENCİ MECLİSİ YEMİN EDEREK GÖREVİNE BAŞLADI

Bursa İl Öğrenci Meclisi ilk toplantısını Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdi.
BURSA İL ÖĞRENCİ MECLİSİ YEMİN EDEREK GÖREVİNE BAŞLADI

Bursa İl Öğrenci Meclisi ilk toplantısını Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdi. Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi çerçevesinde geçtiğimiz Kasım ayında yapılan seçimlerde meclis üyeliğine seçilen öğrenciler yemin ederek görevine başladı. Meclisin ilk çalışması komisyonlarını belirlemek oldu.

Selçuk Efe başkanlığında toplanan İl Öğrenci Meclisinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yasal mevzuatın ilgili maddeleri okundu. Meclis üyelerinin resmi olarak göreve başlamalarının şartı olan yemin merasimi ise toplu olarak gerçekleştirildi. Kurulacak komisyonlar yine genel kurul üyelerinin görüşleri alınarak oylamayla belirlendi. Yapılan oylama neticesinde, spor, kültür-sanat, sağlık, eğitim ve iletişim komisyonları oluşturuldu.

Komisyonların belirlenmesinin ardından meclis çalışmaları ve gerçekleştirilecek projelerle ilgili meclis üyeleri söz alarak görüş ve önerilerini sundu. İlçe başkanları ilçelerindeki okullarda tespit ettikleri eksikleri başkanlık divanına arz ettiler. Başkanlık divanı da kendi projelerini anlattı.

Toplantıda gözlemci olarak bulunan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Bektaş, “İl öğrenci meclisi üyeleri, gördükleri eksiklikleri, sorunları komisyonlar aracılığıyla meclis başkanlığına sunacaklar. Öğrenci meclisi başkan ve üyeleri, burada alınan kararları il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri başta olmak üzere tüm devlet kurumlarına götürecekler. Bu çalışmalarda ve problemlerin çözüm noktasında bizler de onların yanında olacağız. Öğrenci meclisimize yapacağı çalışmalarda başarılar diliyoruz” dedi.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.