BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI SERKAN GÜR BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BURSA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI SERKAN GÜR BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Biriminde (İSGB) görevli Periyodik Kontrol Uzmanları ve ilçe İş Güvenliği Uzmanlarının katıldığı "İş Sağlığı ve Güvenliği" çalışmaları hakkındaki değerlendirme toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür başkanlığında Bursa Valiliği Çarşamba Hizmet Binası'nda gerçekleştirildi.

Toplantı, Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Sezai Kuruşçu'nun İSG mevzuatı ve bu alanda Bursa'da yürütülen proje ve çalışmalar hakkında bilgileri içeren sunumu ile başladı.

Sunumun ardından toplantıya katılan ilçe iş güvenliği ve periyodik kontrol uzmanlarından yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür; "Sayın Bakanımızın tabiriyle okulların en son kapanan ve ilk açılan yerler felsefesini Bursa'da ekip arkadaşlarımızla birlikte devam ettireceğiz. Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak tek bir gayemiz var. Öğrenci ve öğretmenlerimize okullarımızda oluşturduğumuz sağlıklı ortamların devamlılığını sağlayarak yüz yüze eğitime, eğitim ve öğretim yılı boyunca kesintisiz olarak devam edilmesi için var gücümüzle çalışmak. Bu anlamda da İş Sağlığı ve Güvenliği alanında gerçekleştirilen çalışmalar önemli ve değerlidir. Bu çalışmaların devamlılığı aşamasında uzmanlarımız aracılığıyla okullarımızla kurulan iletişim ağı, büyüyerek devam etmektedir.  İş sağlığı ve güvenliği kültürünü hayatımızın en önemli prensiplerinden biri hâline getirmeliyiz. Özellikle içinde bulunduğumuz bu dönemde çocuklarımızın, öğretmenlerimiz ve çalışanlarımızın sağlık ve güvenliği için yaptıkları fedakârca çalışmaları için başta il koordinatörümüz olmak üzere tüm il ve ilçe iş güvenliği ekiplerine teşekkür ediyorum." dedi.

Ayrıca, okullarda görevli idareci öğretmenler ile diğer eğitim çalışanlarının aşılanma oranlarının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu belirten Serkan Gür, ayrıca okullara hizmet veren servis şoförlerinin, servis rehber personellerinin ve kantin çalışanlarının tamamına yakınının tam doz aşılarını yaptırdığını ifade etti.

22-09-202122-09-202122-09-202122-09-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.