BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA MEB AKUB EKİBİ TARAFINDAN BURSA ANADOLU LİSESİNDE DEPREM VE YANGIN TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BURSA MEB AKUB EKİBİ TARAFINDAN BURSA ANADOLU LİSESİNDE DEPREM VE YANGIN TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Bursa MEB AKUB tarafından Bursa Anadolu Lisesi'nde organize edilen; Bursa MEB AKUB ile AFAD, UMKE ve Bursa İtfaiyesi AKOM'un ortaklaşa düzenlediği deprem ve yangın tatbikatı başarılı bir şekilde tamamlandı. Programa katılan Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yunus Bulut açılış konuşmasını yaparak, afetlere karşı bilinçli olmanın önemini bir kez daha vurguladı. 

1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla Bursa Anadolu Lisesinde Bursa MEB AKUB, Bursa AFAD, Bursa UMKE ve Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye AKOM belirlenen senaryo gereği, Bursa'da  yaşanan depremin ardından yaralanan 7 öğrenciyi kurtarma operasyonu gerçekleştirdi. Köpekli arama kurtarma timlerinin de katıldığı arama çalışmaları sonunda yaralı öğrencilere ulaşılıp sağlık ekiplerine teslim edilmek üzere tahliyeleri gerçekleştirildi. 

Etkinliğe katılan ekiplerin kurduğu tanıtım stantlarını ziyaret eden öğrenci ve öğretmenler arama kurtarma ile ilgili merak ettikleri soruları bizzat işin profesyonellerinden öğrenme fırsatı buldu. Etkinlikte öğrenciler Bursa MEB AKUB ekibine ait deprem bölgesindeki çalışmaları içeren fotoğraf sergisini ziyaret etti.  "Afet Simülasyon Stantlarında" öğrenciler Bursa MEB AKUB ekibi eğitmenlerinden afetlerin oluş şekilleri ile ilgili uygulamalı eğitim aldı.  Program öğretmen ve öğrencilerin hazır bulunduğu alanda Bursa Büyükşehir İtfaiyesi AKOM köpekli arama kurtarma timinin köpek eğitim gösterisi ile sona erdi.

07-03-202407-03-202407-03-202407-03-202407-03-202407-03-2024

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.