BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA MEM AKUB EKİBİ 20 SAATLİK YANGIN EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLADI

BURSA MEM AKUB EKİBİ 20 SAATLİK YANGIN EĞİTİMİNİ BAŞARI İLE TAMAMLADI

Millî Eğitim Bakanlığının 81 ilin Millî Eğitim Müdürlüklerine Arama-Kurtarma ve Tahliye Birimleri kurulması yönünde verdiği talimat doğrultusunda oluşturulan bursa arama-kurtarma birimi (Bursa AKUB), olası afetlere hazırlıklı olabilmek adına eğitimlerine aralıksız devam ediyor.

Tamamı gönüllü öğretmenlerden meydana gelen 30 kişilik Bursa İl MEM arama kurtarma birimi,  Bursa Büyükşehir itfaiyesine ait afet koordinasyon merkezinde "yangın bilgisi-yangına müdahale ekipmanları-yangın çeşitleri ve müdahale yöntemleri-itfaiye ip teknikleri-yangın söndürme pratikleri" başlıklarını kapsayan 20 saatlik eğitimlerini hem yazılı hem de uygulamalı sınavda başarılı olarak tamamladı.

Bursa İl MEM İl İSGB Koordinatörü Sezai Kuruşçu: "AKUB ekibimizin verilecek eğitimlerinin aksatılmadan yürütülmesi için paydaşlarımızla gerekli planlarımızı yaptık. Arama-kurtarma gibi önemli bir konuda gönüllü olarak eğitim sürecine dâhil olan öğretmenlerimiz, olası afet durumunda sahada olabilmek için fedakârca çalışmaktadır. Eğitimlerden edindikleri tecrübeleri hem sahada hem de okullarda yapılan eğitim ve tatbikatlarda uygulama imkânı bularak geniş kitlelere afet bilincini de kazandırmış oluyorlar. Kıymetli öğretmenlerimize ve eğitim veren kurumların değerli eğitmenlerine teşekkür ediyorum." dedi.

Bursa İl MEM AKUB ekip lideri Arif Kevenoğlu: "Birim olarak olası afetlere karşı halkımızın yanında olabilmek ve hazırbulunuşluk düzeyimizi en üst noktaya çıkartmak için eğitimlerimizi aksatmadan sürdürüyoruz. Gönüllü öğretmenlerden kurulan ekibimiz, her türlü fedakârlığı göze alacak motivasyona bu eğitimler sayesinde kavuşuyor. Bursa Büyükşehir itfaiye AKOM Şube Müdürü Ömer Faruk Döğücü'ye ve İSG uzmanı-eğitmen Hakan Özdemir'e şahsım ve ekibim adına teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonraki süreçte farklı alanlardaki yeterliliklerimizi artırmak için planladığımız eğitimlerimizi almaya devam edeceğiz." dedi.

19-03-202219-03-202219-03-202219-03-202219-03-202219-03-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.