BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ALMANAĞI 2019-2020 YAYIMLANDI

BURSA MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ALMANAĞI 2019-2020 YAYIMLANDI

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Birimi tarafından hazırlanan "Bursa Mesleki ve Teknik Eğitim Almanağı 2019-2020" yayımlandı. 

Mesleki Eğitimin; Millî Eğitim Bakanlığının liderliğinde ve 2023 Eğitim Vizyonu heyecanıyla, tüm tarafların dâhil edildiği bir süreç içinde, el ve güç birliğiyle ülkenin ihtiyaç duyduğu bir yapıya kavuşmakta olduğunu ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, "Kısa sürede ortaya çıkan bu büyük sinerji; hem okullarımızın kendilerine güvenlerini artırmış hem de sektörlerin mesleki eğitime bakışını olumlu yöne değiştirmiştir. Heyecanla takip ettiğimiz bu çalışmalar içinde Bursa'mız da potansiyeli ve mevcut durumu itibariyle öne çıkmaktadır. Yerli ve milli otomobil heyecanını yaşadığımız 2020'nin ilk günleri itibariyle; İlimiz bünyesinde yürütülen bu kıymetli çalışmaların yanına bir yenisi daha eklenmiş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli otomobil üretim tesisleriyle ilgili olarak verdiği müjdeli haberin ardından Bakanımız Sayın Ziya Selçuk da Bursa Mesleki ve Teknik eğitimini onurlandırarak yerli otomobil için nitelikli işgücünün şehrimizden yetiştirilmeye başlanacağını ilan etmişlerdir. Dünya genelinde, olağanüstü olarak tanımlanacak şekilde geçirdiğimiz 2020 yılı bize kendi kendimize yetebilmenin önemini de hatırlatmıştır. Bunun temelini teşkil eden üretim, mesleki eğitim ile gelmektedir. Geride kalan salgın dönemi içinde okullarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin çok değerli emekleri ve büyük özverileriyle gerçekleştirilen üretim ve ürün geliştirme faaliyetleri; Bursa Mesleki Eğitimi için gurur kaynağı olmuştur. Yaşamın her alanına uzanan mesleki eğitimin güçlü elleri, geleceğe umutla bakmamızı sağlamaktadır. Hayallerimizin mesleki eğitim ile hayat bulması için belirlediğimiz stratejiler ile hep dahası için çıktığımız yolculuk; bugünlere not düşen bu almanak ile mesleki eğitime gönül veren herkesin hafızasında unutulmaz izler bırakacaktır. Mesleki ve Teknik eğitimin gelişimi için paydaşlarımızla birlikte attığımız her adımın tüm Türkiye'de yankılandığının bilincinde sürdürdüğümüz çalışmaların yer aldığı bu yayının hazırlanmasında emek veren Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin çok değerli yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum." dedi.  

Almanağın sunuş yazısında 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda başlatılan mesleki eğitim seferberliğinin, diğer illerde olduğu gibi Bursa'da da karşılık bulduğunu ifade eden Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş, "Tüm taraflar üreten Türkiye'nin, gücünü alacağı mesleki eğitim etrafında kenetlenmişlerdir. Bu çerçevede Bakanlığımız'ın liderliğinde, İl Millî Eğitim Müdürümüz'ün destekleriyle hayata geçirdiğimiz çalışmalar; yönetici ve öğretmenlerimizin ellerinde şekillenmektedir. Onların heyecanıyla ortaya çıkan işlerin sadece öğrencilerimiz üzerinde değil, hayatın her alanında hissedilen yansımaları; bizleri motive etmektedir. Hayatımız boyunca tecrübe etmediğimiz bir süreci yaşadığımız 2020 yılı; her açıdan öğretici olmuş, bize her zamankinden daha fazla yardımlaşma ihtiyacını hatırlatmıştır. Mesleki eğitim kurumlarımız burada da farklarını ortaya koymuşlar; yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizin gönüllülükle görev aldıkları üretim süreçlerini ürettiklerini paylaşarak taçlandırmışlardır. Gelecekte maziye tutulan bir fener vazifesi görecek bu yayın ile; mesleki eğitimi, tüm boyutlarıyla ve sadece yapılanlar üzerinden ele alan bir kaynak ortaya çıkmıştır. Mesleki ve Teknik eğitimin gelişimi için Bursa adına katkı sunan tüm paydaşlarımızla birlikte, gelenekselleştirdiğimiz bu almanağın hazırlanmasında ve yayına sunulmasında emek veren yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum." dedi.

"Bursa Mesleki ve Teknik Eğitim Almanağı 2019-2020" Tıklayınız.

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.