BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSܒ NDEN EBRU SERGİSİ

Bursa Olgunlaşma Enstitüsü 2014-2015 Eğitim Öğretim yılına ait “Ebru’nun Gizemi” adlı ilk sergisini Ördekli Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.
BURSA OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSܒ NDEN EBRU SERGİSİ

Bursa Olgunlaşma Enstitüsü 2014-2015 Eğitim Öğretim yılına ait “Ebru’nun Gizemi” adlı ilk sergisini Ördekli Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Serginin açılışına Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa Bilici ve Mustafa Sevinç ile Şube Müdürü Kemal Ünal katıldı.

Sergide emeği geçen idareci, öğretmen ve kursiyerleri kutlayan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici, el emeği, göz nuru ile hazırlanan eserlerin sunulduğu serginin ziyaret için tüm vatandaşlara açık olduğunu söyledi.

Enstitü Müdürü Münevver Yaman 1 yıl boyunca büyük özverilerle çalışılan ebru atölyesinde ortaya çıkan eserlerde emeği geçen atölye öğretmeni Nuray Yıldız ve Sevilay Özarslan’la birlikte çalışan Usta Öğreticiler ve kursiyerlere çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

22-26 Aralık 2014 tarihleri arasında açık kalacak sergide Battal, Gelgit, Bülbül, Taraklı, Hatip, İspanyol Ebrusu, ve Çiçekli Ebru teknikleri kullanılarak elde edilen çalışmalar murakka uygulaması ile desteklenerek ürün haline dönüştürüldü. Toplam 95 parça eserin yer aldığı sergide Ebru zemin üzerine noktalama tekniği ile yapılan, Bursa’nın tarihi dokularından Ulu Cami, Saat Kulesi, Irgandı Köprüsü, Teleferik ve daha pek çok eserin yer aldığı ürünler izleyicilerden tam not aldı.

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.