BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİNDE "ARAMA KONFERANSI" GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİNDE

Bursa Teknik Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Arama Konferansı" Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Bursa Vali Vekili Hamdi Bolat, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Çağlar, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz,  İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, Arama Konferansı Koordinatörü Prof. Dr. Ercan Öztemel ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Konferansa katılan YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar konuşmasında şunları söyledi: "Yükseköğretim Kurulu olarak vizyonumuz önümüzdeki beş yıllık dönem içerisinde, kalite odaklı ve akademik performansa dayalı yönetim anlayışını benimseyen; çeşitliliği teşvik eden; ülkemizin ihtiyaç duyduğu beşerî sermayeyi artırarak üniversite-sektör iş birliği modellerini destekleyen; nihayet ulusal, bölgesel ve küresel sorunlara duyarlı, evrensel düzeyde geleceğe yön veren, yenilikçi ve rekabetçi bir yükseköğretim sistemi oluşturmaktır. Bu toplantının başta Bursa Teknik Üniversitemiz olmak üzere, ülkemiz yükseköğretimine çok değerli katkılar sunacağı inanıyor, başta Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Çağlar Hocamız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

BTÜ'nün genç bir üniversite olmasına rağmen bugünkü tablosuyla örnek olduğunu vurgulayan Bursa Vali Vekili Hamdi Bolat, gerçekleştirilen Arama Konferansı'nın üniversiteye büyük katkı sağlayacağını düşündüğünü ifade etti.

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Çağlar ise, "Üniversitemizin mevcut durumunu, şehrimizin ve bölgemizin potansiyelini, ülkemizin yeni yüzyıldaki yerini ve dünyadaki trendleri dikkate alacağımız bu arama konferansında; "2030 yılı ve sonrasında Üniversitemizi nerede görmek istiyoruz" sorusuna cevap arayacağız. Arama Konferansının ilk gününde çok değerli Hocalarımızın sunumları, ikinci günde ise odak gruplarımızın toplantıları olacak. Bursa Teknik Üniversitesi olarak düzenlediğimiz Arama Konferansı etkinliğimizin hayata geçmesine verdikleri kıymetli katkı ve destekleri için tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Değişimin tetikleyicisi ve yönlendiricisinin üniversiteler olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Arama Konferansı Koordinatörü Prof. Dr. Ercan Öztemel, "Üniversiteler de bu değişimden etkilenerek, kendilerini yenilemektedir. Buradan hareketle düzenlediğimiz Arama Konferansı'nda üniversite ile etkileşim halinde olan tüm paydaşlarımızla bir araya geldik. Burada oluşacak olan fikir tepsisi üniversitemizin geleceğini yönlendirecek" dedi.

19-04-202419-04-202419-04-202419-04-202419-04-202419-04-202419-04-2024

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.