BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA’DA OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN RÖNTGENİ ÇEKİLİYOR

Bursa’daki okul öncesi eğitim kurumlarının sorun ve çözüm önerilerinin tartışılacağı komisyon toplantıları 7 anaokulunda gerçekleştiriliyor.
BURSA’DA OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN RÖNTGENİ ÇEKİLİYOR

Bursa’daki okul öncesi eğitim kurumlarının sorun ve çözüm önerilerinin tartışılacağı komisyon toplantıları 7 anaokulunda gerçekleştiriliyor.

Nilüfer Vardar Anaokulu’nda yapılan komisyon toplantısına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, amaçlarının il genelindeki tüm çağ çocuklarının okul öncesi eğitimi almalarını sağlamak olduğunu söyledi. Okul öncesi eğitimin çocukları ilkokula hazırladığını, ailesinin verdiği değerler eğitimine katkıları olduğunu ve arkadaş, oyun ortamlarıyla sosyalleşmesine büyük katkılar sağladığını belirtti. Okul öncesi eğitimin çocuklardaki psikolojik problemleri erken teşhis ve tedavi edilmesini sağlamak gibi çok önemli bir görevi de üstlendiğini söyleyen Sarıkaya, komisyon toplantılarında görevli öğretmenlerin, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın ideal bir biçimde şekillenmesini sağlayacak yöntemleri değerlendirdiklerini bilerek görev yapmalarını istedi; tüm okul öncesi öğretmen ve kurum yöneticilerine başarılar diledi.

Okul öncesi eğitim kurumları müdürleri, öğretmenleri, mesleki ve teknik eğitim okullarının okul öncesi bölüm şeflerinin katılımıyla 03 Mart – 10 Nisan arasındagerçekleştirilecekokul öncesi eğitimi çalışmalarında Okul Öncesi Eğitimin Önemi ve Yaygınlaştırılmaları, Okul Öncesi Eğitim Programları, Öğretmen Eğitimleri ve Okullarda Staj Yapan Öğrencilerin Yeterlilikleri,  Okul Öncesi Eğitimde Sosyal Etkinlikler, Şenlikler, Yabancı Uyruklu Konumundaki Okul Öncesi Çocukları, Okul Öncesi Eğitime Veli Katılımı, Aile Eğitimleri, Okul Öncesi Eğitimi Özel Eğitim Öğrencileri ve Okul Öncesi Eğitimi Ortamları ve Materyal Geliştirilmesi konularında değerlendirmeler yapılacak, iyi örnekler tespit edilerek projeler planlanacak. Komisyonlar, Yıldırım Gülbahar Hatun Anaokulu, Nilüfer Vardar Anaokulu, Nilüfer Ataevler Anaokulu, Yıldırım Dumlupınar Anaokulu, Osmangazi BTSO Hasan Alkoçlar Anaokulu, Nilüfer Gevher Hatun Anaokulu ve Nilüfer Anaokulu’nda çalışmalarını gerçekleştirecekler.