BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA 'AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI GÜNÜ' ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

BURSA'DA 'AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI GÜNÜ' ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından "Dünya Afet Risklerini Azaltması Günü" kapsamında etkinlikler düzenlendi. Afet riskleri farkındalığı oluşturmak amacıyla Millet Bahçesinde düzenlenen etkinlikler, Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi ve Bursa İl MEM AKUB ekibi koordinasyonunda; Bursa İl MEM ilk yardım eğitim merkezi, Gazi İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, AFAD, Bursa İtfaiyesi ve İHH insani yardım vakfının katılımıyla gerçekleştirildi. 

13 Ekim, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun onayı ile 1989 yılından itibaren "Dünya Afet Risklerini Azaltması Günü" olarak kutlanıyor. Afet yönetimi ve afetlere hazırlık günü disiplinlerini içinde barındıran afetlerde risk azaltımı konusu bu alanda sürdürülebilir gelişmenin önemli bir parçasını oluşturuyor. Bu kapsamda Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi ve Bursa İl MEM AKUB ekibi koordinasyonunda Millet Bahçesinde bir dizi etkinlik düzenlendi. Afet riskleri farkındalığı oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikler, Bursa İl MEM ilk yardım eğitim merkezi, Gazi İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, AFAD, Bursa itfaiyesi ve İHH insani yardım vakfının katılımıyla gerçekleştirildi. Bu etkinlerle geleceğimizi şekillendirecek olan çocukların bu alanda bilinçlendirilmesi, çocukların afete hazırlık konusunda farkındalıklarının ve bilgi düzeylerinin artırılması hedefleniyor.   

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Biriminden sorumlu İl Müdür Yardımcısı Yunus Bulut'un açılış konuşmasıyla başlayan programda; arama kurtarma araç ve malzeme tanıtımı, arama kurtarma köpeği gösterisi, Gazi İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı gösteriler, ilk yardım temel becerileri, havai hat ile yaralı taşıma, 8 farklı istasyonda afet simülasyon eğitimleri gerçekleştirildi.

17-10-202217-10-202217-10-202217-10-202217-10-202217-10-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.