BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA ÇOCUKLARIN DÜNYASINDA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YARIŞMASININ ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BURSA'DA ÇOCUKLARIN DÜNYASINDA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YARIŞMASININ ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

"Çocukların Dünyasında İş Sağlığı ve Güvenliği" temalı resim yarışmasının ödül töreni Tayyare Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Ödül törenine Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Yıldız, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Emin Küçük ve öğrenci katıldı. 

Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Emin Küçük konuşmasında şunları söyledi: "İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Millî Eğitim Bakanlığımızın genel politikaları çerçevesinde, ülkemizin genelinde okullarımızın iş üretilen her yerinde insanımızı önceleyerek iş sağlığı ve güvenliğini önceleyerek özel bir önem verdik.  Bu etkinlikler kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi, ilköğretim öğrencilerimize yönelik bir resim yarışması düzenledi. İş sağlığı ve güvenliği konusu bu resim yarışmasında çocuklarımızın gözüyle ve çizimleriyle anlatıldı. Yarışmada derece elde eden tüm öğrencilerimizi kutluyorum" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Yıldız, "Hayatın her alanında olduğu gibi iş sağlığı güvenliği de hayatın her alanını etkiliyor. İş sağlığı ve güvenliği sorunlarının temelinde çalışanların yeterli eğitimi almamasından kaynaklanıyor. Bu eksiklik iş yerlerinde iş güvenliği kültürünün gelişmemesi ve çalışanların çeşitli tehlikelere maruz kalmasıyla sonuçlanmaktadır. İş güvenliği kültürü yalnızca çalışanların eğitim almalarıyla ortadan kalkan bir durum değildir. Özellikle insanların küçük yaşlardan itibaren güvenlik kültürünün içselleştirilmesi gerekmektedir. İş güvenliği bir yaşam tarzıdır" diye konuştu. 

Konuşmaların ardından yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

 

29-04-202429-04-202429-04-202429-04-202429-04-2024

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.