BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİ DEPREM BÖLGESİ İÇİN ÜRETİYOR

BURSA'DA HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİ DEPREM BÖLGESİ İÇİN ÜRETİYOR

Bursa'da bulunan halk eğitimi merkezleri yaptıkları üretimlerle depremden etkilenen vatandaşlara destek oluyor. Halk eğitimi merkezlerinde görevli idareci, öğretmen, usta öğretici ve kursiyerler ürettikleri ihtiyaç malzemelerini deprem bölgesine gönderiyor. 

Halk eğitimi merkezleri ve olgunlaşma enstitüleri, depremin yaşandığı ilk andan itibaren birçok alanda üretime başladı. 

Kahramanmaraş merkezli 10 ili kapsayan afetin ilk gününden itibaren okul ve kurumların atölyelerinde başlayan battaniye, mont, kaban, uyku tulumu, eşofman takımı ve bebek tulumu üretimi usta öğretici, kursiyer ve halkın desteği ile devam ediyor.  

Bursa'daki Halk Eğitimi Merkezlerinde Depremzedeler için Uyku Tulumu Üretiliyor

Bursa'daki Halk Eğitimi Merkezleri depremzedeler için ağırlaşan kış şartlarına yönelik uyku tulumu üretimi yapmak üzere harekete geçti. Bursa'daki halk eğitimi merkezleri hızlı bir şekilde üretim yapmak üzere uyku tulumlarını yaş kategorilerine göre ayırarak üretime başladı.

Bursa'da üretilen uyku tulumu ve bebek tulumlarından oluşan ilk tır deprem bölgesine gönderilmek üzere yola çıktı. 

Ayrıca deprem bölgesindeki gıda ihtiyacının karşılanmasına da katkı sağlamaya çalışan halk eğitimi merkezlerinin aşçılık atölyelerinde,  günlük olarak unlu mamuller hazırlanıp paketlenerek bölgeye sevk edilmek üzere yetkililere teslim ediliyor.

 

14-02-202314-02-202314-02-202314-02-2023

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.