BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI KAPSAMINDA COŞKULU KUTLAMA

BURSA'DA HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI KAPSAMINDA COŞKULU KUTLAMA

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce 1-7 Haziran 2022 tarihleri arasında kutlanan "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" kapsamında Bursa'da çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bursa'da toplam 92 etkinliğin gerçekleştirileceği Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Kent Meydanında program gerçekleştirildi. 

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Orhaneli Halk Eğitimi Merkezi tarafından etkinlik düzenlendi. Kent Meydanında yoğun bir katılımla gerçekleştirilen etkinlikte hayat boyu öğrenme atölyeleri, çocuklar için eğlence stantları kuruldu. Müzik dinletisinin ardından dağ yöresi halk oyunları gösterileriyle devam eden etkinlikte kurulan atölyeleri ziyaret eden vatandaşlar hayat boyu öğrenme faaliyetleri hakkında bilgilendirildi. Çocuklar kendileri için kurulan stantlarda gönüllerince eğlendi. Orhaneli Halk Eğitimi Merkezi Kent Meydanında gerçekleştirdiği atölye, sergi, çocuk eğlence parkları, yarışmalar, konserler ve halk oyunları gösterileri ile izleyicilere festival tadında bir gün yaşattı. 

Hayat Boyu Öğrenme Haftasında bu yıl da Bursa'daki 17 ilçe millî eğitim müdürlüğü koordinesinde düzenlenecek hafta boyunca Kurs Tanıtım Atölyeleri, Yıl Sonu Sergileri, Müzik Gösterileri, Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Sergileri, Spor Faaliyetleri, Engelsiz Yaşam Okulu Konserleri, Tiyatro Etkinlikleri, Sıfır Atık Kütüphaneleri ve Geri Dönüşüm Atölyelerinin Açılışları başta olmak üzere 92 farklı etkinlik Bursalılar ile buluşacak. Hayat Boyu Öğrenme kurumlarının tanınırlığının artırılması amacıyla düzenlenen etkinliklerle, 7'den 70'e her vatandaşa ulaşmak hedefleniyor. Etkinlikler Bursa'nın tüm ilçelerinde 7 Haziran'a kadar devam edecek.

02-06-202202-06-202202-06-202202-06-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.