BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

BURSA'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

2023-2024 eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası Bursa'da coşkuyla kutlandı. Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, beraberindeki idareci ve öğretmenlerle birlikte İlköğretim Haftası münasebetiyle Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşı okundu. 

İlköğretim Haftası kutlamaları, çelenk sunma töreninin ardından Osmangazi ilçesi Cavit Çağlar İlkokulu'nda Bursa Valisi Mahmut Demirtaş ve Bursa protokolünün katılımıyla düzenlenen programla devam etti. 

Öğrencilerin ilk gün heyecanına Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu ve veliler ortak oldu. 

Eğitim öğretimin en temel amacının, kişinin yaşadığı çağa ve topluma faydalı bir birey olarak yetişmesini sağlamak olduğunu belirten Bursa Valisi Mahmut Demirtaş; "Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve eğitimi camiasının tüm paydaşları, yeni eğitim-öğretim dönemine başlamanın heyecanını yaşıyor. Bursa'da eğitime dair fikri, projesi ve desteği olan herkese kapımız 24 saat açıktır. El ele vererek Bursa'nın eğitim alt yapısını daha da güçlendirecek, çocuklarımızı ve gençlerimizi modern eğitim ortamında buluşturmaya devam edeceğiz. Öğrencilerin elde edeceği başarı, aileleri ve aziz milletimiz için kıvanç vesilesi olacaktır. 2023-2024 eğitim öğretim yılının,  sevgili öğrencilerimize, değerli velilerimize, kıymetli öğretmenlerimize, tüm eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, İlköğretim Haftanızı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş; "Eğitim alanında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Millî Eğitim Bakanımız olmak üzere Sayın Valimize, İl Millî Eğitim Müdürümüze, velilerimize, öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor; yeni eğitim öğretin yılının hayırlı olmasını diliyorum." dedi. 

Törende konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu ise şunları söyledi: "Yeni eğitim öğretim yılımızı yaklaşık 620 bin öğrencimiz, 40 bine yakın öğretmenimiz ve 2006 okulumuzla birlikte büyük bir heyecanla açıyoruz. Bu süreçte okullarımızın hazırlanmasında Başta Sayın Valimiz ve belediyelerimiz olmak üzere emeği geçen, destek veren herkese teşekkür ederim. Sayın Valim; biz okullarımızda idareci, öğretmen ve velilerimizle birlikte, güçlü bir iletişim ve güçlü bir iş birliği içerisinde, inşallah çocuklarımıza en iyi hizmeti ve en iyi eğitimi sunmak için azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Velilerimizin de bu süreçte öğretmenlerimize en iyi şekilde yardımcı olacaklarına inanıyorum.  Bugün buraya gelerek öğrencilerimizi yalnız bırakmayan başta Sayın Valim olmak üzere tüm protokole teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim döneminin tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize, ailelerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi. 

Günün anlam ve önemine yönelik konuşmaların ardından, okulun öğrencisi tarafından şiir okundu ve halk oyunları gösterisi yapıldı. Sonrasında Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, protokol ile birlikte sınıfları ziyaret etti. 

 

11-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-202311-09-2023

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.