BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMADI

BURSA'DA KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMADI

Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde başlatılan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerine aldığı, "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında Bursa'da 96 okula kütüphane kazandırıldı. Bu süreçte bir yandan Bursa'ya kazandırılan yeni kütüphaneler donatılırken diğer yandan da mevcut kütüphanelerin de içerikleri zenginleştirildi.

Eğitimde fırsat eşitliğini artıracak bu proje ile tüm çocuklarımız okullarımızda kütüphanelerine kavuştu

Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında Bursa'da kurulumu yapılan 96 kütüphanenin açılışını Nilüfer Şehitler Ortaokulunda gerçekleştiren törenle yapan İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür "Çocuklarımızı erken yaşta kütüphanelerle ve kütüphanelerin kalbi kitaplarla tanıştırmak çok önemlidir. Okullarda kütüphanelerle tanışan ve kütüphanenin kapısından giren her öğrenci, kitabı görerek ve kitap kokusunu duyarak kitap okuma alışkanlığı yanında aynı zamanda kütüphane görgüsünü de kazanacaktır. 'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' projesi ile tüm çocuklarımız okullarımızda kütüphanelerine kavuştular." diyerek Bursa'da kütüphanesi olmayan 96 okulun tamamının kütüphanelerine kavuştuğunun müjdesini verdi.

Sözlerinin devamında okullar arası imkân farklılıklarını azaltacak ve eğitimde fırsat eşitliğini artıracak bu projeyi himayelerine alan Emine Erdoğan'a ve Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e şükranlarını sunan Gür; "Sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü kazandırılmasında lokomatif görevi üstlenen meslek liselerimiz, bu kez de okullarımızdaki 96 kütüphanenin yapımını üstlendi.   Böylece öğrencilerimize okuma kültürünü kazandırmak, onları sorgulayan, araştıran, bilgi üreten bireyler olarak yetiştirmek ve okullar arasındaki imkân farklarını azaltmak amacıyla tüm okullarımızı kütüphanelerine kavuşturduk. Kütüphanelerin okullarımıza kazandırılmasında katkı sunan meslek liselerimizin öğretmen ve öğrencilerini kutluyorum." dedi.

16-12-202116-12-202116-12-202116-12-202116-12-202116-12-202116-12-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.