BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERE DESTEK

BURSA'DA MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERE DESTEK

Bursa'da meslek liseli öğrenciler düzenledikleri etkinliklerle özel gereksinimli öğrencilerin bir yandan eğlenceli vakit geçirmelerini sağlarken diğer yandan sosyal gelişimlerine destek oldular. 

Osmangazi'de bulunan TOKİ Cahit Zarifoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çocuk gelişimi bölümü özel eğitim dalı öğrencileri, aynı ilçede bulunan Mümin Canbaz Ortaokulu özel eğitim sınıfı öğrencileri için etkinlikler düzenledi.  Etkinlikte ebru sanatı çalışmaları, balon şov, çeşitli animasyon ve dans gösterileri gerçekleştirildi.

Etkinliğe katılan Osmangazi İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Kahraman Şık " Bu tür etkinliklerle temel eğitim çağında bulunan özel çocuklarımızın başkalarıyla olumlu ilişkiler kurmaları ve sürdürmeleri, kendilerini tanıma ve geliştirmeleri, çevreye uyum sağlamaları öncelikli amaçlarımız arasında yer almaktadır. Yaptığımız bu etkinlik ile öğrencilerimizin hem eğlenceli ve keyifli vakit geçirmelerini hem de sosyal gelişimlerini desteklemeyi hedefledik. Bu tür etkinliklerin daha sık yapılması için çalışmalarımız devam etmektedir." dedi.

Mümin Canbaz Ortaokulu Müdürü Nihal Çamlıbel, "Okulumuz bünyesindeki 4 özel eğitim sınıfında toplam 26 öğrencimiz bulunuyor. Okulumuzun en özel ve kıymetli çocukları olan özel eğitim sınıfımızı gelecekte mutlu ve üretken bireyler olarak görmek en büyük arzumuzdur. Özel çocuklarımızın hayatını güvenli sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için tüm kadromuz sevgiyle ve özveriyle çalışmaktadır. Faaliyetlerimiz yıl boyunca devam edecektir." dedi.

TOKİ Cahit Zarifoğlu MTAL Alan Şefi Kübra Altınışık, "Okulumuz Çocuk Gelişimi ve Eğitim Alanı Özel Eğitim Dalı öğrencilerinin mesleki donanımlarını arttırmak ve özür grubuna uygun çalışmaları uygulayabilme yeterliklerini kazandırmak amacıyla okul içi ve dışında çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz. Bu etkinlikte amaç aynı zamanda özel gereksinimi olan çocukların da eğlenmelerine ve farklı tecrübeler edinmelerine destek olmaktı. Öğrencilerimiz sergilediği çeşitli animasyon gösterileri ve yüz boyama etkinlikleri ile hem öğrendiklerini uygulama fırsatı bulmuş hem de özel gereksinimli çocukların mutluluğuna ortak olmuştur." dedi.

21-01-202221-01-202221-01-202221-01-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.