BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TATLI İKRAMI

BURSA'DA MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TATLI İKRAMI

Bursa'nın İnegöl ilçesinde Hacı Sevim Yıldız-4 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin öğretmen ve öğrencileri hazırladıkları tatlılarla, İnegöl Devlet Hastanesi'nde akşam nöbetinde olan 300 sağlık çalışanına "yanınızdayız" dediler.

Hacı Sevim Yıldız-4 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde görev alan sağlık çalışanları için öğretmenleriyle ikramlık tatlı hazırlığına başladı. Yiyecek-İçecek Hizmetleri Alanı öğretmenleri okulda, öğrencileri ise evlerinde tatlılar yaptı. Üzerinde "İyi ki varsınız..." yazılı kaplara konulan tatlılar, İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru ve Okul Müdürü Bülent Yıldız tarafından İnegöl Devlet Hastanesi Başhekimi Hayrettin Göçmen'e teslim edildi. Tatlılar, sağlık çalışanlarına dağıtıldı.

Okul müdürü Bülent Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: "Yaklaşık 10 aydır tüm insanlık olarak yoğun bir savaş verdiğimiz Kovid-19 salgını sürecinden geçiyoruz. Bu savaşta cansiparane çalışan sağlık çalışanlarımıza minnet borcumuzu ifade edecek kelimeler bulmakta güçlük çekiyoruz. Bu savaşın en ön cephesinde savaşan, insanüstü bir çaba ile canlarımızı kurtarmaya çalışan savaşçılar onlar. Verdiğimiz her kayıpla derinden üzülüyor, kurtarılan her birey için yürekten seviniyoruz. Biliyoruz ki canımız emin ellerde. Biliyoruz ki bir can daha kaybetmemek için son ana kadar mücadele ediyorlar.  Milli Eğitim Bakanlığı meslek liselerinin öğretmen ve öğrencileri, dezenfektan, maske, önlük gibi korucuyu ekipmanlarla salgının başından itibaren son derece hızlı bir şekilde sürece destek oluyor. Okulumuzun Yiyecek-İçecek Hizmetleri Alanı öğretmenleri ve öğrencileri olarak İnegöl Devlet Hastanesi sağlık çalışanlarına yanlarında olduğumuzu hissettirmek, manevi olarak destek vermek istedik. Öğretmenlerimizin hijyen kurallarına uyarak hazırladıkları tatlılar ile bir nebze de olsa yüzlerini güldürmek istedik."

24-12-202024-12-202024-12-202024-12-2020

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.