BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA ÖĞRENCİLER İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE ÇEVRE SORUNLARINA DİKKAT ÇEKTİ

BURSA'DA ÖĞRENCİLER İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE ÇEVRE SORUNLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen Çevre Haftası açılış programı Gazi İlkokulunda gerçekleştirildi.

Programa Bursa İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilici, Osmangazi İlçe Millî Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Yardımcısı Selçuk Yalçın, Gazi İlkokulu Müdürü İhsan Altun, Bursa İl MEM İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) Koordinatörü Sezai Kuruşçu ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Çevre sorunlarına ve iklim değişikliğine dikkat çekmek, başta öğrenciler olmak üzere toplumda farkındalık oluşturmak ve doğanın önemini öğrencilerimize anlatmak amacıyla Gazi İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan etkinlikler, atık materyallerden yapılmış görsel sunumlar, tiyatro gösterileri ve şarkılar eşliğinde gerçekleştirildi. Ayrıca öğrenciler okulun duvarlarını çeşitli görsellerle süslediler.

20.05.2022 tarihli Resmî Gazete'de "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan" imzasıyla yayımlanan "Türkiye Çevre Haftası" konulu genelgeyle; 1972 yılından bu yana "Dünya Çevre Günü" olarak kutlanan 5 Haziran tarihinin içinde bulunduğu hafta, Türkiye'de artık her yıl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından duyurulacak bir temayla "Türkiye Çevre Haftası" olarak kutlanıyor. Bu yılki teması "Sıfır Atık" olarak belirlenen Türkiye Çevre Haftası kapsamında 81 ilde çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

03-06-202203-06-202203-06-202203-06-2022

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.