BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜNE ÖZEL

BURSA'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜNE ÖZEL

Bursa'da Öğretmenler Gününe özel düzenlenen "24 Kasım Öğretmenler Günü Zekâ Oyunları Süper Ligi" yarışmasının ödül töreni Salih Şeremet Ortaokulu'nda gerçekleştirildi. Çok heyecanlı ve eğlenceli geçen müsabakaların ardından dereceye giren öğretmenlere ödülleri törenle verildi. Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Koz'un yanı sıra idareciler ve öğretmenler katıldı. 

Organizasyonda emeği geçenlere ve yarışmaya katılım gösteren öğretmenlere teşekkür eden Ekrem Koz, "Yarışmayı Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda düzenledik. Öğretmenler arasında birlik ve beraberliğin oluşturulmasını, iletişim ve motivasyonun artırılmasını amaçladık. Yarışma ile okullar arası iletişimin güçlenmesini ve zekâ oyunlarının geniş kitlelere yayılmasını hedeflendik. Öğretmenlerin yoğun katılım gösterdiği turnuvada centilmenlik, iletişim ve paylaşma ön planda tutuldu. Bursa İl Milli Eğitim Ar-Ge birimi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Gününe özel düzenlenen turnuvada öğretmenler 'Oyun ciddi bir iştir' sloganı ile yarıştı. Yarışmada kaybeden yok. Bizim için katılan herkes kazandı." dedi. 

Akıl ve Zekâ oyunları yarışmasında Tülay Pişken birinci olma başarısı gösterirken, Ahmet Aslan ikinci, Güray Çağtay ise üçüncü oldu. Dereceye giren öğretmenler ödüllerini İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem KOZ'un elinden aldı. Dikkat, odaklanma, strateji kurma, mantık yürütme ve olasılık hesaplama esaslarına dayanan yarışmada dereceye giren öğretmenlerden; birinciye 1.000 TL, ikinciye 750 TL ve üçüncüye ise 500 TL değerinde çeşitli ödüller verildi.

22-11-201922-11-201922-11-201922-11-2019

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.