BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERE 'OYUN YOLUYLA ÖĞRENME' KURSU DÜZENLENDİ

BURSA'DA OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERE 'OYUN YOLUYLA ÖĞRENME' KURSU DÜZENLENDİ

Yapılandırılmış oyun yoluyla öğrenme konusundaki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla okul öncesi öğretmenlerine yönelik düzenlenen "Oyun Yoluyla Öğrenme" kursu başarıyla tamamlandı. Ülke geneline planlanan eğitimler Bursa ile birlikte toplam 20 pilot ilde uygulanıyor. 

"Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi" kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan öğretmenlere yönelik düzenlenen "Oyun Yoluyla Öğrenme" kursu tamamlandı. Ülke genelinde toplam 20 ilde planlanan eğitimler, Bursa Öğretmen ve Yetiştirme ve Geliştirme Şube Müdürlüğü koordinatörlüğünde Bursa'da okul öncesi öğretmelerine yönelik olarak gerçekleştirildi. Eğitime katılan öğretmenler kursu başarıyla tamamladı. 

"Oyun Yoluyla Öğrenme" kursu, Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi kapsamında MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde belirlenen pilot illerde gerçekleştiriliyor. "Oyun Yoluyla Öğrenme" kursu ile dezavantajlı çocuklar başta olmak üzere tüm çocukların erken çocukluk eğitimi hizmetlerine erişiminin ve sunulan eğitimin kalitesinin arttırılmasının yanı sıra erken çocukluk eğitimi hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve çeşitlendirilmesi hedefleniyor. 

"Oyun Yoluyla Öğrenme" kursları Bursa başta olmak üzere Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bitlis, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Konya, Manisa, Mardin, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van illerinde düzenleniyor.

 

22-11-2021

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.