BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA´DA OKUMA-YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLIYOR

BURSA´DA OKUMA-YAZMA SEFERBERLİĞİ BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün koordinesinde 81 ilde okuryazarlık seferberliği başlatıldı.

2017 TÜİK verilerine göre 80 milyon 810 bin olan Türkiye nüfusunun 60 milyonu 14 yaş ve üzerinde. Bu nüfustan, örgün eğitim çağı dışına çıkmış olanlardan ise 2.462.613 halen okuma yazma bilmiyor.  Bu amaçla başlatılan okuryazarlık seferberliği kapsamında ilimizde de İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat GÜLTEKİN ve 17 İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürünün katılımıyla Gürsu Halk Eğitim Merkezi’nde bir toplantı düzenlendi.

Toplantıda, seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların okuma yazma kurslarına katılmalarının sağlanarak okuryazar hale getirilmesi konusunda yapılacak iş ve işlemlere yönelik çalışmalar görüşüldü. 

Okuma –yazma kurslarına katılmak isteyen vatandaşlarımız ilçelerindeki Halk Eğitim Merkezlerine veya herhangi okul müdürlüğüne başvuruda bulunabilirler.

 

 

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.