BURSA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA'DA ORTAK SINAVLARLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

BURSA'DA ORTAK SINAVLARLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

"MEB Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği" ve "MEB Yazılı ve Uygulamalı Sınavlar Yönergesi" kapsamında Bursa'da yapılacak olan ortak yazılı sınavların uygulama esasları ile ilgili konularda bilgilendirme yapmak üzere İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından toplantı düzenlendi. Bursa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) konferans salonunda Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü Sınav Hizmetlerinden Sorumlu İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mehmet Balkaya'nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya ilçe millî eğitim müdürlüklerinde ölçme, değerlendirme ve sınav hizmetlerinden sorumlu şube müdürleri ile Bursa ölçme değerlendirme merkezi müdürlüğünde görevli yöneticiler katıldı. 

"Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği", 9 Eylül 2023 tarihinde Resmî Gazetede yayımlanmıştı. Bu bağlamda, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel örgün eğitim kurumlarında uygulanacak sınavlara ilişkin usul ve esasları düzenleyen "Millî Eğitim Bakanlığı Yazılı ve Uygulamalı Sınavlar Yönergesi" ise 11 Ekim 2023 tarihi itibarıyla yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

20-10-202320-10-202320-10-2023

Hocahasan Mah. İlkbahar Cad. No38 Yeni Hükümet Konağı A Blok 16050 Osmangazi/BURSA - 0(224) 445 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.